Szkolenia Mile2

Cel szkolenia

Szkolenie Certified Information Systems Security Officer jest dedykowane wszystkim profesjonalistom myślących perspektywicznie na temat bezpieczeństwa oraz managerom zarządzających lub konsultantom pełniących kluczową rolę w działach bezpieczeństwa informacji. CISSO odnosi się do szerokiego zakresu najlepszych praktyk, wiedzy i umiejętności, których oczekuje się od lidera bezpieczeństwa w danej organizacji. Kandydat na CISSO pozna zarówno teorię jak i wymagani dla praktycznej realizacji podstawowych koncepcji bezpieczeństwa, praktykę, sposoby monitorowania oraz przestrzegania zgodności z przepisami prawa oraz innych regulacji. Poprzez zastosowanie podejścia opartego na ocenie ryzyka CISSO jest w stanie wdrożyć i utrzymywać efektywne kosztowo systemy ochrony, które są ściśle powiązane z wymaganiami biznesowymi.

Szkolenie Mile2 C)ISSO wraz z towarzyszącą certyfikacją CISSO, które obejmuje również swoim zakresem zagadnienia z kursów i egzaminów CISSP®* oraz CISM®** jest programem edukacyjnym, który został opracowany pod wymagania dwustronnej inicjatywy pomiędzy DOD i DND: CANCUS CDISM MOU – ID#1974100118.

Czyli jest inicjatywą DND – Department of Defense of Canada oraz DOD – Department of Defense of the United States zatytułowaną CANUS CDISM MOU i oznaczoną numerem ID#: 1974100118. Jej pełen opis można znaleźć tutaj http://www.state.gov/documents/organization/111449.pdf

CANCUS CDISM MOU stwierdza co następuje:

 • A. CDRSN National Information System Security Officer (ISSO) jest punktem centralnym dla wszystkich sprawach bezpieczeństwa odnoszących się do tej sieci.
 • B. Director Information Management Security (DIMSECUR) jest organem DND ustanowionym oceny zabezpieczeń CDRSN (Canadian Defense Red Switch Network), w tym do wydawania zgody na IAP (Interim Authority to Process) i Authority to Communicate.

Mając tą inicjatywę na uwadze Mile2 stworzył certyfikację dedykowaną dla ISSO nazwaną Certified ISSO, która obejmuje swoim zakresem również zagadnienia z kurs i egzaminu CISSP®*.

"Szkolenie Certified Information Systems Security Officer i program certyfikacji przygotowuje i certyfikuje osoby do analizy zagrożeń i ryzyka dla bezpieczeństwa informacji w organizacji oraz projektowania programów ochrony dla ograniczania tego ryzyka. Częściowo, celem stworzenia CISSO było pokrycie zagadnień szkolenia i egzaminu CISSP®* ale też dostarczenie wiedzy niezbędnej dla Information System Manager, którzy muszą być biegli w analizie ryzyka, zmniejszaniu ryzyka, strategiach bezpieczeństwa, zarządzaniem bezpieczeństwem, bezpieczeństwie aplikacji, bezpieczeństwie sieci, bezpieczeństwie operacji i ciągłości biznesowej"

Jeżeli jesteś odpowiedzialny za zarządzanie zespołem bezpieczeństwa informacji, a może jesteś oficerem bezpieczeństwa (Security Officer) , audytorem lub analitykiem biznesowy (Busines Analyst) to szkolenie C)ISSO - Certified Information Security Officer jest idealnym sposobem, aby zwiększyć twoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Szkolenie C)ISSO, które obejmuje swoim zakresem również kurs (CISSP ®*) i towarzyszący mu egzamin jest najbardziej aktualnym, praktycznym i skutecznym programem edukacyjnym dla ISSO obecnie dostępnym na świecie.

Program C)ISSO jest ściśle dostosowane do wiodących standardów takich jak ISO27001, NIST, CISM®** i zagadnień egzaminacyjnych 2012 CISSP ®* CBK®, ale przewyższa je poprzez dostarczanie wszechstronnej wiedzy i kompleksowego omówienia każdego z obszarów tematycznych bez ograniczania go do pojedynczego modelu lub podejścia koncepcyjnego.

* CISSP jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do firmy ISC2
** CISM jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do stowarzyszenia ISACA

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Przegląd szkolenia
 2. Praktyki zarzadzania bezpieczeństwem
 3. Kontrola dostępu
 4. Kryptografia
 5. Bezpieczeństwo fizyczne
 6. Architektura systemów bezpieczeństwa i jej modele
 7. Regulacje prawne, standardy i zgodność z nimi
 8. Telekomunikacja i sieci
 9. Zagadnienia związane z ciągłością działania
 10. Wdrażanie i rozwój systemów i aplikacji
 11. Działania zapewniające bezpieczeństwo

Pełny konspekt szkolenia

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania

 

 • Doświadczenie z zakresu w co najmniej 2 modułów z konspektu szkolenia jest zalecane, ale nie bezwzględnie wymagane.

 

Poziom trudności
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia wystawiony imiennie oraz na firmę sygnowany przez firmę Mile2. Ponadto kurs ten przygotowuje uczestników do certyfikowanego praktycznego egzaminu CISSO, który jest realizowany za pośrednictwem systemu laboratoryjnego Mile2 http://mile2.com/security-certification.html oraz samodzielnego opracowaniu raportu po wykonaniu testu penetracyjnego.

Każdy uczestnik autoryzowanego szkolenia C)ISSO - Certified Information Systems Security Officer otrzymuje darmowy voucher egzaminacyjny.

Prowadzący

Autoryzowany instruktor Mile2 (Certified Mile2 Instructor).

Lokalizacje Kraków - ul. Tatarska 5, II piętro, godz. 9:00 - 16:00
Warszawa - ul. Bielska 17, godz. 9:00 - 16:00
Informacje dodatkowe

Szkolenie C)ISSO obejmuje również swoim zakresem zagadnienia z kursów i egzaminów CISSP i CISM.

Zobacz więcej szkoleń tego producenta

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.Cena szkolenia

 • Forma szkolenia: stacjonarne

5500 PLN NETTO

Czytaj więcej o ctab

Czas trwania

5 dni

Dostępne terminy

 • 2017-06-05 - Warszawa
  • Informacje ogólne
  • Termin gwarantowany
  • Last minute
  • Język obowiązujący na szkoleniu
  • Język polski
  • Język angielski
  • Forma szkolenia
  • Szkolenie stacjonarne
  • Szkolenie dlearning
  • Zarezerwuj termin