Szkolenia Q/P Management Group

Cel szkolenia dlearning

Przedstawienie procesów i zasad wyliczania punktów funkcyjnych (Function Pounts) w oparciu o standardy IFPUG (International Function Point Users Group) www.ifpug.org również przy pomocy ćwiczeń i praktycznych przykładów.

Szkolenie to jest certyfikowane przez IFPUG, co potwierdza jego zgodność na aktualnymi/najnowszymi praktykami szacowania punktów funkcyjnych.

Pierwsze 2 godziny kursu mogą zostać zaproponowane również dodatkowym uczestnikom (wolni słuchacze), których celem nie jest dogłębne poznanie metodyki FP a jedynie krótkie wprowadzenie do ogólnych pojęć.

Plan szkolenia Rozwiń listę

  • Wprowadzenie do punktów funkcyjnych
  • Korzyści i zastosowania
  • Podstawy szacowania za pomocą punktów funkcyjnych
  • Przegląd procesu wyliczania
  • Granice aplikacji
  • Definicje funkcji i identyfikacja
  • Regulacja i złożoność czynników
  • Typy liczenia punktów funkcyjnych
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania

Brak

Poziom trudności
Czas trwania 2 dni
Certyfikat
Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany przez firmę Q/P Management Group, Inc.

Dodatkowo kurs ten jest elementem sugerowanej ścieżki edukacyjnej (+Warsztaty z obliczania punktów funkcyjnych + Organizacja i usprawnienia w metodyce punktów funkcyjnych) przygotowującej do certyfikowanego egzaminu CFPS Certified Function Point Specialist zdawanego za pośrednictwem centrów testowych Prometric.  

Egzamin CFPS jest bardzo rygorystyczny pod kątem znajomości zarówno znajomości zasad liczenia punktów funkcyjnych określonych w bieżącej wersji IFPUG Counting Practices Manual (CPM) jak i umiejętności zastosowania tych zasad. Egzamin podzielony jest trzy części/sekcje: definicje, wdrażanie i przykłady. Kandydat, aby zdać egzamin i otrzymać tytuł CFPS musi udzielić, co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi w każdej części egzaminu lub co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi w ogólnej ocenie egzaminu ale pod warunkiem, że w każdej części egzaminu udzielił prawidłowego odpowiedzi na co najmniej 80% pytań.  Egzamin CFPS jest zdawany za pośrednictwem centrów testowych Prometric Testing Site i jest dostępny w następujących wersjach językowych: Angielski, Portugalski, Włoski i Koreański. Aby dowiedzieć się więcej na temat zasad obowiązujących na egzaminie, zapoznać się z wskazówkami jak można dodatkowo się do niego przygotować polecamy stronę http://ifpug.org/certification/cfps.htm
Prowadzący

Trener/konsultant firmy Q/P Management Group (CFPS) posiadający uprawnienia do prowadzenia certyfikowanych (IFPUG) szkoleń z zakresu punktów funkcyjnych.

Wszystkie szkolenia Q/P Management Group
Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA SZKOLENIA

Najbliższe szkolenia Q/P Management Group

Harmonogram szkoleń
Q/P Management Group