Szkolenia Q/P Management Group

Cel szkolenia dlearning

Szkolenie koncentruje się na planowaniu, usprawnieniach i wnioskach po zakończeniu sesji warsztatowej. Zajęcia prowadzone w formie warsztatowej pozwalają ich uczestnikom wcielić się w role osoby przeprowadzającej wywiad z Subject Matter Experts (SME) w celu uzyskania wszystkich niezbędnych informacji/danych potrzebnych w procesie wyliczania punktów. Po zakończeniu tego szkolenia jego uczestnicy będą posiadać umiejętność prawidłowego zbierania informacji niezbędnych podczas przeprowadzania szacowania za pomocą metodyki punktów funkcyjnych.

Plan szkolenia Rozwiń listę

  • Rola moderatora
  • Sesja planowania w wyliczaniu metodą punktów funkcyjnych
  • Możliwe usprawnienia w procesie wyliczaniu metodą punktów funkcyjnych
  • Wnioski po sesji wylicznia punktów funkcyjnych
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania

Uczestnictwo w szkoleniach Wprowadzenie do metodyki punktów funkcyjnych i Warsztaty z obliczania punktów funkcyjnych lub posiadanie adekwatnej wiedzy

Poziom trudności
Czas trwania 1 dzień
Certyfikat
Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany przez firmę Q/P Management Group, Inc.

Dodatkowo kurs ten jest elementem sugerowanej ścieżki edukacyjnej (+Wprowadzenie do metodyki punktów funkcyjnych + Warsztaty z obliczania punktów funkcyjnych) przygotowującej do certyfikowanego egzaminu CFPS Certified Function Point Specialist zdawanego za pośrednictwem centrów testowych Prometric.  

Egzamin CFPS rygorystyczny pod kątem znajomości zarówno znajomości zasad liczenia punktów funkcyjnych określonych w bieżącej wersji IFPUG Counting Practices Manual (CPM) jak i umiejętności zastosowania tych zasad. Egzamin podzielony jest trzy części/sekcje: definicje, wdrażanie i przykłady. Kandydat, aby zdać egzamin i otrzymać tytuł CFPS musi udzielić, co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi w każdej części egzaminu lub co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi w ogólnej ocenie egzaminu ale pod warunkiem, że w każdej części egzaminu udzielił prawidłowego odpowiedzi na co najmniej 80% pytań.  Egzamin CFPS jest zdawany za pośrednictwem centrów testowych Prometric Testing Site i jest dostępny w następujących wersjach językowych: Angielski, Portugalski, Włoski i Koreański. Aby dowiedzieć się więcej na temat zasad obowiązujących na egzaminie, zapoznać się z wskazówkami jak można dodatkowo się do niego przygotować polecamy stronę http://ifpug.org/certification/cfps.htm
Prowadzący

Trener/konsultant firmy Q/P Management Group (CFPS) posiadający uprawnienia do prowadzenia certyfikowanych (IFPUG) szkoleń z zakresu punktów funkcyjnych.

Wszystkie szkolenia Q/P Management Group
Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA SZKOLENIA

Najbliższe szkolenia Q/P Management Group

Harmonogram szkoleń
Q/P Management Group