Szkolenia Q/P Management Group

Cel szkolenia dlearning

Dedykowane szkolenie dla specjalistów, którzy chcą się przygotować do egzaminu International Function Point User's Group (IFPUG) Certified Function Point Specialist (CFPS). Uczestnicy poznają poszczególne części/sekcje egzaminu jak i wymagany zakres wiedzy pozwalający z na podejście z sukcesem do egzaminu, uzyskują oni również możliwość przystąpienia do egzaminu 'sprawdzającego' przygotowanego przez Q/P Management Group symulującego rzeczywisty egzamin CFPS i jego środowisko (czas trwania egzaminu a tym samym zarządzanie jego czasem, rodzaje/typy pytań). 

Wskazane jest ono, zarówno dla tych osób które przygotowują do egzaminu Certified  Function Point Specialist, jak również dla tych wszystkich którzy chcieliby zrozumieć strukturę i zakres tego egzaminu.

Posiadnie tytułu Certified  Function Point Specialist  jest uznanym dowodem, że dana osoba dogłębne rozumie metodę szacowania projektów za pomocą metody punktów funkcyjnych w tym zna wszystkich zasad i procesy jej towarzyszące.

Plan szkolenia Rozwiń listę

  • Przedstawienie kompletnego procesu egzaminu CFPS
  • Administracja egzaminu
  • Przedstawieni zarysu treści i formy egzaminu
  • Przegląd  IFPUG Counting Practices Manual
  • Praktyczny egzamin 'sprawdzający' CFPS
  • Omówienie wyników egzaminu
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania
Uczestnictwo w szkoleniu Introduction to FP Counting lub posiadanie adekwatnej wiedzy

Poziom trudności
Czas trwania 1 dzień
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany przez firmę Q/P Management Group, Inc.

Dodatkowo kurs ten przygotowuje do certyfikowanego egzaminu CFPS Certified Function Point Specialist zdawanego za pośrednictwem centrów testowych Prometric.   Egzamin CFPS rygorystyczny pod kątem znajomości zarówno znajomości zasad liczenia punktów funkcyjnych określonych w bieżącej wersji IFPUG Counting Practices Manual (CPM) jak i umiejętności zastosowania tych zasad. Egzamin podzielony jest trzy części/sekcje: definicje, wdrażanie i przykłady. Kandydat, aby zdać egzamin i otrzymać tytuł CFPS musi udzielić, co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi w każdej części egzaminu lub co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi w ogólnej ocenie egzaminu ale pod warunkiem, że w każdej części egzaminu udzielił prawidłowego odpowiedzi na co najmniej 80% pytań.

Egzamin CFPS jest zdawany za pośrednictwem centrów testowych Prometric Testing Site i jest dostępny w następujących wersjach językowych: Angielski, Portugalski, Włoski i Koreański. Aby dowiedzieć się więcej na temat zasad obowiązujących na egzaminie, zapoznać się z wskazówkami jak można dodatkowo się do niego przygotować polecamy stronę http://ifpug.org/certification/cfps.htm

Prowadzący

Trener/konsultant firmy Q/P Management Group (CFPS) posiadający uprawnienia do prowadzenia certyfikowanych (IFPUG) szkoleń z zakresu punktów funkcyjnych.

Wszystkie szkolenia Q/P Management Group
Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA SZKOLENIA

Najbliższe szkolenia Q/P Management Group

Harmonogram szkoleń
Q/P Management Group