Szkolenia Q/P Management Group

Cel szkolenia dlearning

Szkolenie prowadzone w formule warsztatów i jest ono przeznaczone dla specjalistów (Information Systems professionals) na każdym poziomie doświadczenia, którzy chcieliby zrozumieć jak określać, gromadzić, analizować i prezentować wyniki pomiaru/szacowania prowadzonych projektów informatycznych.

Polecamy je wszystkim organizacjom, które chcą wprowadzić program pomiaru prowadzonych projektów informatycznych lub udoskonalić istniejący. Kurs skupia się przede wszystkim na elementach takich jak zdefiniowanie samej metody szacowania projektu tworzenia oprogramowania, przedstawianie wytyczne dla jego analizy i dalszej interpretacji oraz prezentacji danych i wyników pomiarów.  

Szeroki zakres prowadzonych warsztatów realizowanych podczas tego szkoleniu zapewnia jego uczestnikom również zdobycie metod określenia, analizy i prezentowania danych pomiarowych dla różnych grup odbiorców, począwszy od członków zespołów projektowych do kierownictwa wyższego szczebla. Warsztatowa formuła szkolenia pozwala uczestnikom rozwijać dodatkowo umiejętności związane z planowaniem procesy pomiaru projektu pod kątem realizacji celów biznesowych organizacji.

Plan szkolenia Rozwiń listę

  • Zastosowanie i korzyści płynące z metody pomiaru projektu
  • Ocena wymagania dotyczących prowadzonych pomiarów
  • Źródła danych i zbieranie wyników
  • Role i obowiązki
  • Definicja pomiarów
  • Analiza danych
  • Prezentacja pomiarów
  • Identyfikacja możliwości udoskonaleń procesu
  • Narzędzia pomiarowe i systemy raportujące

*Istnieje również możliwość rozszerzenia formy warsztatów tak, aby definiowały i prezentowały one cały proces szacowania projektu tworzenia oprogramowania w danej organizacji. Taka forma pozwala również na zaangażowanie uczestników w proces wspólnego określenia stawianych celów i zadań, informacje te są następnie wykorzystywane są do określenia sposobu pomiarów, zbierania danych i ich raportowania, który jest najbardziej odpowiedni dla danej organizacji i jej zespołu pomiarowego.

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania
Uczestnictwo w szkoleniu Introduction to FP Counting lub posiadanie adekwatnej wiedzy

Poziom trudności
Czas trwania 2 dni
Certyfikat
Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany przez firmę Q/P Management Group, Inc.

Prowadzący

Trener/konsultant firmy Q/P Management Group (CFPS) posiadający uprawnienia do prowadzenia certyfikowanych (IFPUG) szkoleń z zakresu punktów funkcyjnych.

Wszystkie szkolenia Q/P Management Group
Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA SZKOLENIA

Najbliższe szkolenia Q/P Management Group

Harmonogram szkoleń
Q/P Management Group