Szkolenia HPE

Cel szkolenia

Dwudniowe szkolenie będące wprowadzeniem do pakietu HP Insight Control. Uczestnicy szkolenia zapoznaja się z procesem instalacji pakietu Insight Control jak również wykorzystaniem jego podstawowych funkcji. Szkolenie sklada się z części teoretycznej i części praktycznej.

Kurs ma na celu:

 • Opisanie funkcjonalności i wymagań pakietu HP Insight Control
 • Opisanie podstawowych cech oprogramowania HP Systems Insight Manager jako głównego komponentu pakietu HP Insight Control
 • Opisanie cech i funkcjonalności kart do zarządzania serwerami HP Lights-Out (iLO)
 • Opisanie funkcjonalności i komponentów HP Insight Control server deployment
 • Opisanie nowych cech HP Insight Control server deployment wersji 6.x
 • Opisanie procesu instalacji przy wykorzystaniu skryptów i obrazów
 • Opisanie dodatkowej funkcjonaloności HP Insight Control server deployment dla rozwiązań HP BladeSystem

Słuchacze:

 • Administratorzy infrastruktury IT którzy chcą aktywnie wykorzystywać pakiet Insight Control w swoim środowisku
 • Administratorzy infrastruktury IT którzy chcą poznać funkcjonalność pakietu HP Insight Control

Plan szkolenia Rozwiń listę

 • Część teoretyczna

  Część teoretyczna szkolenia podzielona jest na trzy główne bloki:

  • Moduł 1:

   Insight Control: Basic Management zawiera informacje na temat pakietu HP Insight Control i komponentów składowych tego pakietu. Uczestnicy szkolenia poznaja wszystkie funkcjonalności pakietu HP Insight Control (server deployment, server migration, remote support, virtual machine management, performance management, remote management, power management). Oprócz tego, uczestnicy poznaja wymagania sprzętowe pakietu HP Insight Control i wymagane oprogramowanie dodatkowe. Kolejna część tego modułu koncentruje się na HP Systems Insight Manager, jego funkcjonalności i kluczowych cechach. Omawiane są również nowe funkcje wprowadzone w wersji 6.x

  • Moduł 2: iLO Technology dostarcza informacji na temat kart do zdalnego zarządzania serwerami ProLiant. Oprócz omowienia różnic pomiędzy kartami iLO2 i iLO3 poruszane są kwestie licencjonowania i funkcjonalości obu kart. Uczestnicy szkolenia poznają również proces konfiguracji kart iLO.
  • Moduł 3: Server Blade Deployment koncentruje sie na funkcjonalności pakietu HP Insight Control pozwalającej na szybkie wdrożenie dużej liczby serwerów. Metoda ta, jest preferowaną metodą wdrożenia serwerów blade. Moduł ten zawiera informacje na temat komponentów skladowych, metod konfiguracji i wykorzystania tej funcjonalości pakietu HP Insight Control.
 • Część praktyczna

  Część praktyczna składa się z szeregu laboratoriów obemujących swym zakresem materiał prezentowany w części teoretycznej.Laboratoria obejmują pięć ćwiczeń:

  • Instalacja i konfiguracja pakietu HP Insight Control 6.x
  • Praktyczne wykorzystanie podstawowych cech HP Systems Insight Manager
  • Wykorzystanie funkcji badania wydajności pakietu HP Insight Control
  • Instalacja systemu Microsoft Windows Server 2008 R2 x64 przy wykorzystaniu funkcji server deployment pakietu HP Insight Control
  • Instalacja systemu VMware vSphere 4.x przy wykorzystaniu funkcji server deployment pakietu HP Insight Control
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania
 • Znajomość podstawowych protokołów i technologii wykorzystywanych w zarządzaniu środowiskiem IT i przy wdrażaniu środowisk serwerowych (SNMP, WBEM, WMI, PXE)
 • Znajomość serwerowych systemów Windows
Poziom trudności
Czas trwania 2 dni
Certyfikat Uczestnicy otrzymują po zakończeniu szkolenia zaświadczenie o ukończeniu autoryzowanego kursu HPE.
Prowadzący Autoryzowany wykładowca firmy HPE.
Informacje dodatkowe

W przypadku wybrania opcji szkolenia wraz z tabletem CTAB Compendium CE informuje, że firma HPE Polska nie udostępnia materiałów w formie elektronicznej, a tablet przekazywany jest kurierem po zakończeniu szkoleń prowadzonych przez HPE Polska.

Program "CTAB - materiały szkoleniowe na tablecie" jest prowadzony tylko i wyłącznie przez firmę Compendium CE, HPE Polska nie jest w żaden sposób powiązane z oferowanymi tabletami CTAB.

Szkolenia powiązane tematycznie

Przechowywanie danych

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 3800 PLN NETTO

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia HPE

Harmonogram szkoleń HPE