Szkolenia HPE

Cel szkolenia

Pięciodniowe szkolenie koncentrujące się na zagadnieniach implementacji i zarządzaniu serwerami ProLiant, zarówno klasy ML/DL/SL jak i serwerów typu BL.

Po zakończeniu tego szkolenia i pomyślnym zdaniu egzaminu dostępnego w centrach testowych Prometric oraz spełnieniu wymagań wstępnych uczestnicy otrzymają tytuł Accredited Integration Specialist.

Materiały, które otrzymują uczestnicy szkolenia pozwalają przygotować sie do egzaminu Implementing HP ProLiant ML/DL/SL Servers i Implementing HP BladeSystem.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do samodzielnego wdrożenia i zarządzania małym środowiskiem serwerowym opartym o serwery ProLiant ML/DL/SL i BL. Środowisko to może zawierać zarówno komponenty fizyczne jak i wirtualne. Celem tego szkolenia jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy związanej z wirtualizacją jak również wstępne przygotowanie uczestników do egzaminu certyfikacyjnego.

Słuchacze:

 • Administratorzy systemów odpowiedzialni za wdrożenie i zarządzanie infrastrukturą opartą o serwery HP

Plan szkolenia Rozwiń listę

 • Część teoretyczna poświęcona serwerom ML/DL/SL podzielona jest na dziesięć modułów:
  1. Moduł 1 - ML/DL/SL Product Lines and Setup dostarcza informacji na temat dostępnych linii i serii serwerów ProLiant z uwzględnieniem ich pozycjonowania na rynku. Moduł ten, opisuje również proces aktualizacji firmware (metoda online i offline) jak również proces konfiguracji serwera z uwzględnieniem konfiguracji RBSU i systemów dyskowych
  2. Moduł 2 – Lights-Out Remote Management dostarcza informacji na temat kart do zarządzania serwerami ProLiant. Cechy kart iLO, korzyści z ich stosowania, metody dostępu i funkcjonalność to główne tematy poruszane w tym module.
  3. Moduł 3 - Smart Array Storage Technology dostarcza informacji na temat rozwiązań pamięci masowej stosowanych w serwerach ProLiant (kontrolery Smart Array, poziomy RAID, narzędzia do konfiguracji pamięci masowej w serwerach ProLiant). Omawiane są również metody optymalizacji rozwiązań pamięci masowej (ustawienia kontrolera, priorytety odbudowy i rozbudowy macierzy).
  4. Moduł 4 - HP Insight Foundation Suite for ProLiant dostarcza informacji na temat pakietu narzędzi dostarczanych wraz z każdym serwerem ProLiant takich jak Smart Start i ProLiant Support Pack. Omawiane są różne scenariusze wykorzystania tych narzędzi i ich znaczenie dla procesu poprawnej instalacji serwera.
  5. Moduł 5 - Data Availability and Protection for a ProLiant Server dostarcza informacji na temat metod ochrony danych i zwiększania dostępności serwerów ProLiant poprzez zastosowanie redundantnych komponentów, technologii ochrony pamięci i innych, stosowanych w serwerach ProLiant.
  6. Moduł 6 - Insight Control Basic Management dostarcza informacji na temat HP Systems Insight Manager i innych komponentów pakietu Insight Control.
  7. Moduł 7 - Insight Control performance management koncentruje się na badaniu wydajności przy użyciu jednej z funkcjonalności pakietu Insight Control
  8. Moduł 8 - Virtualization Basics dostarcza informacji na temat podstawowych technologii wirtualizacji. W tym module omawiane są różne produkty związane z wirtualizacja jak Citrix Xen i VMware.
  9. Moduł 9 - HP StorageWorks P4000 G2 SAN dostarcza informacji na temat rozwiązań iSCSI oferowanych przez HP ze szczególnym uwzględnieniem P4000 G2. Oprócz cech tego produktu słuchacze poznają korzyści tego rozwiązania.
  10. Moduł 10 - General Troubleshooting dostarcza informacji na temat metodologii rozwiązywania problemów opracowanej przez HP i narzędzi diagnostycznych stosowanych w procesie naprawy serwerów HP.
 • Część teoretyczna poświęcona serwerom BL podzielona jest na szesnaście modułów:
  1. Moduł 1 - Portfolio Introduction jest modułem wprowadzającym prezentującym bogatą ofertę rozwiązań typu blade wraz z dostępnymi opcjami.
  2. Moduł 2 – Enclosures dostarcza szczegółowych informacji na temat budowy obudów do serwerów blade. Omawiane są zagadnienia związane z instalacją, zasilaniem i chłodzeniem komponentów infrastruktury. Moduł ten obejmuje swoim zakresem obie dostępne obudowy: c3000 i c7000.
  3. Moduł 3 - BladeSystem Management and Configuration koncentruje się na komponentach sprzętowych do zarządzania infrastrukturą BL takimi jak Onboard Administrator. Omawiane są procedury konfiguracji i dostępne opcje.
  4. Moduł 4 - Server Blades jest przeglądem najważniejszych cech wszystkich dostępnych na rynku modeli serwerów BL włączając w to serwery G7.
  5. Moduł 5 - Storage and Expansion Blades dostarcza szczegółowych informacji na temat rozwiązań pamięci masowej montowanych w obudowie i opcji dodatkowych do serwerów blade.
  6. Moduł 6 - Ethernet Connectivity Options for HP BladeSystem dostarcza informacji na temat urządzeń sieciowych stosowanych w serwerach blade.
  7. Moduł 7 - Storage Connectivity Options for HP BladeSystem dostarcza informacji na temat urządzeń służących do podłączenia serwerów blade do sieci SAN lub zewnętrznych urządzeń pamięci masowej.
  8. Moduł 8 - Configuring Ethernet Connectivity Options dostarcza informacji na temat konfiguracji urządzeń sieciowych stosowanych w serwerach blade.
  9. Moduł 9 - Configuring Storage Connectivity Options dostarcza informacji na temat konfiguracji urządzeń służących do podłączenia serwerów blade do sieci SAN lub zewnętrznych urządzeń pamięci masowej..
  10. Moduł 10 - Virtual Connect Installation and Configuration dostarcza informacji technicznych na temat konfiguracji i wykorzystania modułów Virtual Connect.
  11. Moduł 11 - Introduction to HP SAN Solutions dostarcza informacji na temat podstawowych rozwiązań SAN, takich jak P2000, stosowanych z systemami blade.
  12. Moduł 12 - Virtualization Basics dostarcza informacji na temat podstawowych technologii wirtualizacji. W tym module omawiane są różne produkty związane z wirtualizacja jak Citrix Xen i VMware.
  13. Moduł 13 - Server Blade Deployment dostarcza informacji na temat wdrożenia serwerów blade przy użyciu Insight Control server deployment.
  14. Moduł 14 - Insight Control Management Software dostarcza informacji na temat HP Systems Insight Manager i innych komponentów pakietu Insight Control.
  15. Moduł 15 - Data Availability and Protection for a Server Blade dostarcza informacji na temat metod ochrony danych i zwiększania dostępności serwerów blade poprzez zastosowanie redundantnych komponentów, technologii ochrony pamięci i innych stosowanych w serwerach blade.
  16. Moduł 16 - HP BladeSystem Support dostarcza informacji na temat metodologii rozwiązywania problemów opracowanej przez HP i narzędzi diagnostycznych stosowanych w procesie naprawy serwerów blade.
 • Część praktyczna poświęcona serwerom ML/DL/SL obejmuje następujące zagadnienia:
  1. Wykorzystanie HP Product Bulletin do pozyskania informacji na temat konkretnego serwera ProLiant
  2. Aktualizacja firmware serwera ProLiant przy użyciu płyty HP Smart Update Firmware DVD
  3. Konfiguracja serwera ProLiant przy wykorzystaniu ROM Based Setup Utility (RBSU)
  4. Konfiguracja kontrolera macierzowego Smart Array
  5. Konfiguracja i praktyczne zastosowanie kart Integrated Lights-Out
  6. Instalacja systemu operacyjnego:
   • Red Hat Enterprise Linux
   • SUSE Linux Enterprise Server
   • Citrix XenServer
   • VMware ESXi 4.x
  7. Instalacja klienta vSphere i konfiguracja serwera ESXi
  8. Tworzenie maszyn wirtualnych i instalacja systemu operacyjnego w maszynie wirtualnej
  9. Instalacja systemu Windows Server 2003 lub Windows Server 2008 przy użyciu płyty SmartStart CD
  10. Instalacja ProLiant Support Pack dla systemu Windows Server 2003/2008
  11. Instalacja i konfiguracja Data Protector Express Edition
  12. Instalacja i praktyczne wykorzystanie HP Systems Insight Manager
  13. Wykorzystanie Insight Control performance management w praktyce
  14. Diagnostyka i rozwiązywanie problemów
 • Część praktyczna poświęcona serwerom BL obejmuje następujące zagadnienia:
  1. Wykorzystanie HP Product Bulletin do pozyskania informacji na temat konkretnego serwera ProLiant
  2. Wykorzystanie HP BladeSystem Power Sizer do oszacowania poboru mocy infrastruktury BL
  3. Wykorzystanie narzędzi do zarządzania obudową takich jak Insight Display i Onboard Administrator
  4. Konfiguracja i praktyczne zastosowanie kart Integrated Lights-Out
  5. Wykorzystanie napędu DVD zintegrowanego z obudową na serwery blade
  6. Podstawowa konfiguracja modułu Virtual Connect
  7. Konfiguracja urządzeń sieciowych
  8. Konfiguracja zewnętrznej pamięci masowej
  9. Instalacja i konfiguracja Citrix XenServer
  10. Instalacja i konfiguracja VMware ESXi
  11. Konfiguracja HP P4000 Virtual Appliance
  12. Instalacja oprogramowania Insight Control 6.x
  13. Konfiguracja Insight Control server deployment
  14. Instalacja Red Hat Enterprise Linux w konfiguracji Boot From SAN
  15. Instalacja systemu Windows Server 2003/2008 przy użyciu Insight Control server deployment
  16. Instalacja i konfiguracja Data Protector Express Edition
  17. Instalacja i praktyczne wykorzystanie HP Systems Insight Manager
  18. Wykorzystanie Insight Control performance management w praktyce
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 4 dni
Certyfikat

Uczestnicy otrzymują po zakończeniu szkolenia zaświadczenie o ukończeniu autoryzowanego kursu HPE.

Prowadzący

Autoryzowany wykładowca firmy HPE.

Informacje dodatkowe

W przypadku wybrania opcji szkolenia wraz z tabletem CTAB Compendium CE informuje, że firma HPE Polska nie udostępnia materiałów w formie elektronicznej, a tablet przekazywany jest kurierem po zakończeniu szkoleń prowadzonych przez HPE Polska.

Program "CTAB - materiały szkoleniowe na tablecie" jest prowadzony tylko i wyłącznie przez firmę Compendium CE, HPE Polska nie jest w żaden sposób powiązane z oferowanymi tabletami CTAB.

Szkolenia powiązane tematycznie

Przechowywanie danych

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 4800 PLN NETTO

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia HPE

Harmonogram szkoleń HPE