Szkolenia HPE

Cel szkolenia

Jest to jednodniowy kurs wprowadzający do zagadnień IT Governance, w trakcie którego omawia się znaczenie nadzoru i zarządzania w firmach informatycznych, potrzeby w tym zakresie oraz korzyści.

Program kursu przewiduje przegląd dostępnych na rynku rozwiązań IT Governance, wraz z historią i omówieniem każdego z nich. Szkolenie obejmuje także prezentację i porównanie dostępnych metod oraz wskazówki, jak i kiedy można te metody najlepiej wykorzystać.

Uczestnicy powinni mieć podstawową wiedzę na temat biblioteki infrastruktury informatycznej (IT Infrastructure Library – ITIL), ale w trakcie kursu zostanie ona skrótowo omówiona i będzie wykorzystywana jako podstawa do porównań z innymi metodami.

Kurs ma na celu:

 • zrozumienie znaczenia sprawnego funkcjonowania systemu IT Governance oraz wynikających stąd korzyści
 • zapoznanie się z dostępnymi na rynku metodami IT Governance
 • poznanie mocnych i słabych stron tych metod oraz możliwości ich wykorzystania w ramach całej struktury nadzoru i zarządzania.

Słuchacze:

 • kadra kierownicza firm informatycznych, zaangażowana w planowanie lub realizację procesów IT Governance
 • doradcy wewnętrzni i zewnętrzni, którzy pomagają przedsiębiorstwom i instytucjom w planowaniu wdrażania środków IT Governance
 • audytorzy wewnętrzni, którzy będą wykonywać badania i przeglądy procesów IT Governance
 • menedżerowie, którzy chcą wiedzieć więcej o zagadnieniach związanych z IT Governance.

Plan szkolenia Rozwiń listę

Kurs umożliwia uczestnikom szeroki wgląd w procesy IT Governance oraz metody dostępne aktualnie na rynku. Program kursu przewiduje przegląd dostępnych na rynku rozwiązań IT Governance, wraz z historią i omówieniem każdego z nich oraz przedstawieniem ich zalet i wad. Szkolenie obejmuje następujące obszary:

 • Cobit (i COSO)
 • Six Sigma
 • Sarbanes-Oxley (SOX)
 • Normy: BS15000, BS7799, ISO9000, ISO20000.
 • Biblioteka infrastruktury informatycznej (ITIL)
 • CMM/CMMI
 • eTOM
 • Basel II
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania
 • Wiedza na temat ITIL i zarządzania usługami informatycznymi lub audytu w informatyce może być przydatna, ale nie jest konieczna, ponieważ jest to kurs wprowadzający.
Poziom trudności
Czas trwania 1 dzień
Certyfikat

Uczestnicy otrzymują po zakończeniu szkolenia zaświadczenie o ukończeniu autoryzowanego kursu HPE.

Prowadzący

Autoryzowany wykładowca firmy HPE.

Informacje dodatkowe

W przypadku wybrania opcji szkolenia wraz z tabletem CTAB Compendium CE informuje, że firma HPE Polska nie udostępnia materiałów w formie elektronicznej, a tablet przekazywany jest kurierem po zakończeniu szkoleń prowadzonych przez HPE Polska.

Program "CTAB - materiały szkoleniowe na tablecie" jest prowadzony tylko i wyłącznie przez firmę Compendium CE, HPE Polska nie jest w żaden sposób powiązane z oferowanymi tabletami CTAB.

Wszystkie szkolenia HPE
Szkolenia powiązane tematycznie

Szkolenia Biznesowe

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 1160 PLN NETTO

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia HPE

Harmonogram szkoleń HPE