Szkolenia Novell

Cel szkolenia dlearning

Celem tego szkolenia jest aktualizacja wiedzy i umiejętności zdobytych podczas szkolenia 3108 Novell ZENworks Configuration Management 10.3 Administration lub też nauka od podstaw dla tych wszystkich, dla których Novell ZENworks Configuration Management w wersji 11 jest nowym produktem.

Podczas szkolenia przedstawiana jest koncepcja, procesy i architektura Novell ZENworks 11 Configuration Management, które to stanowią wymaganą wiedzy dla każdego, kto planuje zarządzać systemem ZCM 11 lub też zintegrować go z innymi produktami z rodziny ZENworks.

Uczestnicy szkolenia poznają elementy składowe systemu Novell ZENworks 11 Configuration Management i możliwości ich wykorzystania podczas zaawansowanych zadań administracyjnych wykonywanych w środowisku laboratoryjnym czy też w dalszej przyszłości w środowisku produkcyjnym. Podczas szkolenia uczestnicy będą również pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności administracyjne wykonując ćwiczenia i zadania związane z administracją w odniesieniu do produktów, które są zintegrowane z ZCM 11.

Szkolenie to jest przeznaczone dla tych wszystkich, którzy posiadają już doświadczenie z ZENworks a teraz chcą poznać i wdrożyć nowe funkcje wersji ZENworks 11. W szczególności uczestnikami tego szkolenia powinni być:

 • Administratorzy systemu ZENworks
 • Wdrożeniowcy i inżynierowie
 • Konsultanci zagadnień sieciowych
 • Partnerzy firmy Novell i ich inżynierowie wsparcia technicznego

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Opis systemu Novell ZENworks 11 Configuration Management
 2. Instalacja podstawowego serwera Novell ZENworks 11 Configuration Management
 3. Odkrywanie, umiejscawianie i rejestracja urządzeń w systemie ZENworks Configuration Management
 4. Zarządzanie paczkami oprogramowania i ich dystrybucja
 5. Zarządzanie ZENworks Bundle
 6. Zarządzanie ZENworks Content
 7. Konfigurowanie polityk ZENworks Configuration Management
 8. Konfiguracja zdalnego zarządzania
 9. Tworzenie obrazów dyskowych z ZENworks Configuration Management
 10. Zarządzanie wykazem i gromadzeniem danych 
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania

Szkolenie jest przeznaczony dla średnio zaawansowanych administratorów.

Zaleca się aby jego uczestnicy posiadali podstawową wiedzę i doświadczenie z zakresu ZENworks 10 i powinny być im znane zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami.

Wskazane jest posiadanie wiedzy na temat technologii sieciowych a w szczególności wymagana jest wiedza na temat podstaw usługi katalogowej LDAP (np. takich jak Novell eDirectory czy Microsoft Active Directory), również doświadczenie z podstaw administracji systemami Linux będzie przydatne podczas szkolenia.

Poziom trudności
Czas trwania 5 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat sygnowany przez firmę Novell.

Prowadzący

Certified Novell Instructor (CNI).

Szkolenia powiązane tematycznie

Systemy operacyjne

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 4400 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

Szkolenie dlearning

W szkoleniach Compendium Distance Learning możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie. Kursanci, dzięki zaawansowanej technologii, którą dostarcza Compendium CE, stale widzą i słyszą trenera, mogą mu zadawać pytania poprzez chat i mikrofon, a także uczestniczą w ćwiczeniach i laboratoriach, które rozwiązują wraz z prowadzącym. Po więcej informacji zajrzyj na stronę dlearning.eu

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia Novell

Harmonogram szkoleń Novell