Szkolenia Python Academy

Cel szkolenia szkolenie zdalne - dlearning

kod: PA-FCCC

Python jest językiem programowania często używanym w wielu zastosowaniach aplikacyjnych. Nawet wymagające wydajnościowo aplikacje, takie jak frameworki do obliczeń naukowych lub aplikacje przetwarzania tekstu, są realizowane z użyciem Pythona, celem skorzystania z krótkiego cyklu produkcyjnego i łatwego w utrzymaniu kodu.

Pomimo to, języki interpretowane mają także swoje słabości. Spadek wydajności jest wyraźnie odczuwalny w przypadku krytycznych algorytmów numerycznych, ze względu na nadmiar obiektowości w wyrażeniach arytmetycznych, albo nadmiarowe kopiowanie pamięci przy operacjach na łańcuchach tekstowych. W aplikacjach wysokiej wydajności, optymalizacja tych przypadłości może zostać wykonana na innym poziomie abstrakcji programu.

Właśnie w tym miejscu język programowania Cython pokazuje swoją siłę - jako język ogólnego zastosowania łączy wszystkie plusy zarówno języka Python, jak i typów danych z języków C/C++. Cython zapewnia kompilator z opcją optymalizacji tłumaczący kod Pythona w kod C dla rozszerzeń Pythona i ściśle przystosowuje wygenerowany kod do dostępnych, statycznych informacji o typach.

Kod Cythona może być pisany jako wysokopoziomowy kod Pythona i ręcznie optymalizowany w wybranych "wąskich gardłach" programu przez statyczne deklaracje typów danych lub bezpośrednie wywołanie kodu pisanego w C, C++ lub innym kompatybilnym języku. Daje to możliwości posiadania w programie całego zakresu kodu: od prostego, wysokopoziomowego kodu w Pythonie aż do niskopoziomowego C.

Celem kursu jest zapoznanie się z językiem Cython i nauka, jak użyć go celem przyspieszenia wykonywania kodu Pythona o całe rzędy wielkości. Nauczysz się także jak 'opakować' zewnętrzne biblioteki C do wygodnego użycia ich z poziomu Pythona.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Używanie pyximport do szybkiego budowania/aktualizowania modułów rozszerzeń.
 2. Użycie cython.inline() do kompilacji kodu w trakcie wykonania programu.
 3. Budowanie rozszerzeń z distutils.
 4. Szybki dostęp do typów wbudowanych w Pythonie.
 5. Szybkie iterowanie po typach Pythonowych i C.
 6. Przetwarzanie łańcuchów napisów.
 7. Szybka arytmetyka.
 8. Inkrementacyjne optymalizowanie kodu Cythona.
 9. Wielowątkowość poza GIL(Global Interpreter Lock).
 10. Wywołania zewnętrznych bibliotek C.
 11. Pisanie 'opakowań' API Pythona.
 12. Wywołania funkcji z C przez moduł rozszerzeń.
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania wstępne
 • Znajomość języków programowania Python i C.
Poziom trudności
Czas trwania 1 dzień
Certyfikat

Uczestnicy otrzymują po zakończeniu szkolenia zaświadczenie o ukończeniu autoryzowanego kursu Python Academy.

Prowadzący

Autoryzowany wykładowca Python Academy.

Pozostałe szkolenia Python Academy | Szkolenia na zamówienie

Szkolenia powiązane tematycznie

Programowanie

Python

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 1580 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

Szkolenie dlearning

W szkoleniach Compendium Distance Learning możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie. Kursanci, dzięki zaawansowanej technologii, którą dostarcza Compendium CE, stale widzą i słyszą trenera, mogą mu zadawać pytania poprzez chat i mikrofon, a także uczestniczą w ćwiczeniach i laboratoriach, które rozwiązują wraz z prowadzącym. Po więcej informacji zajrzyj na stronę dlearning.eu

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia Python Academy

Harmonogram szkoleń
Python Academy