Szkolenia Python Academy

Cel szkolenia szkolenie zdalne - dlearning

kod: PA-IWP

wxPython (http://www.wxpython.org) to open sourcowy zestaw narzędzi dla GUI bazujący na bibliotece C++ wxWidgets (http://www.wxwidgets.org). wxPython jest niezależny od platformy i zapewnia natywnie wyglądające GUI na systemach Windows, Linux oraz Mac. Zawiera wszystkie nowoczesne widgety GUI i zapewnia solidną podstawę dla profesjonalnych GUI.

Szkolenie zapewnia omówienie funkcji wxPythona. Przedstawione są ważne pojęcia razem z przykładami. Uczestnicy piszą swoje własne proste GUI w czasie szkolenia.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Wprowadzenie krok po kroku do implementacji GUI dla prostego kalkulatora.
 2. PyCrust

  Tworzenie z zestawem narzędzi wielkości wxPython może szybko stać się złożonym zadaniem. Zrozumienie zasad działania może być trudne. PyCrust to IDE z zintegrowanym wxPython, które może bardzo ułatwić pracę z wxPython. Przeglądamy to IDE i modyfikujemy nasz przykładowy program tak, aby uruchamiał się prosto z PyCrust.

 3. Czekanie – prosty widok

  Przekazywanie informacji na temat pracy dłuższych zadań to przydatna rzecz. Implementujemy prosty raport na temat postępu.

 4. Menu

  Menu z pewnością należy do najważniejszych elementów GUI. Dlatego dodajemy do naszego programu menu z wszystkimi podstawowymi funkcjami jak sub meny, check-box menu, ikony w menu, powiązanie z klawiszami. Dodatkowo dodajemy menu kontekstowe.

 5. Pasek stanu

  Pasek stanu jest ważnym widgetem do przekazywania stanu programu użytkownikowi. Przeglądamy możliwości pasków stanu z różnymi poziomami złożoności i wypróbowujemy je.

 6. Pasek postępu

  Stosujemy pasek postępu, aby pokazać postęp obliczeń w naszym prostym programie. Używamy do tego wywłaszczania, dostępnego w Pythonie, beż użycia wątków do implementacji.

 7. Dialogi

  Dialogi są bardzo ważne do interaktywnych aplikacji. Przeglądamy jakie opcje dla dialogów oferuje wxPython i implementujemy różne dialogi wyboru plików.

 8. Siatka

  Widget służący do wyświetlania danych w tabelach. Modyfikujemy naszą aplikację i wyświetlamy nasze wyniki obliczeń w tabeli. Ćwiczenia pomagają odkryć możliwości tego widgetu.

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 1 dzień
Certyfikat

Uczestnicy otrzymują po zakończeniu szkolenia zaświadczenie o ukończeniu autoryzowanego kursu Python Academy.

Prowadzący

Autoryzowany wykładowca Python Academy.

Pozostałe szkolenia Python Academy | Szkolenia na zamówienie

Szkolenia powiązane tematycznie

Programowanie

Python

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 1580 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

Szkolenie dlearning

W szkoleniach Compendium Distance Learning możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie. Kursanci, dzięki zaawansowanej technologii, którą dostarcza Compendium CE, stale widzą i słyszą trenera, mogą mu zadawać pytania poprzez chat i mikrofon, a także uczestniczą w ćwiczeniach i laboratoriach, które rozwiązują wraz z prowadzącym. Po więcej informacji zajrzyj na stronę dlearning.eu

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia Python Academy

Harmonogram szkoleń
Python Academy