Szkolenia Compendium CE

Cel szkolenia dlearning

Celem podstawowych szkoleń z zakresu rozwiązań F5 BIG-IP jest dostarczenie wiedzy pozwalającej na zrozumienie idei działania urządzeń typu switch warstwy L4-7 / load balancer oraz praktycznej implementacji najważniejszych funkcji i modułów w produktach ADC. Zaczynając od podstaw teoretycznych, poprzez coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia kurs daje bardzo dobrą podstawę do zgłębiania tematu zarządzania i kontroli ruchu aplikacyjnego. Laboratoria oparte są o elastyczne zwirtualizowane środowisko, co daje możliwość przetestowania dowolnej architektury, w tym wysokiej dostępności. Istnieje możliwość dostosowania zarówno zakresu tematycznego jak i środowiska do specyficznych potrzeb grupy szkoleniowej. Szkolenie obejmuje też ważne dla administratorów tematy dotyczące codziennego utrzymania urządzenia: między innymi wykonywania kopi zapasowej, aktualizacji, wgrywanie poprawek czy obsługi logów. Szkolenia w naturalny sposób przygotowują do egzaminów certyfikacyjnych F5:

Exam 101 Application Delivery Fundamentals

Exam 201 TMOS Administration

Exam 301a BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) Specialist Exam: Architect, Setup & Deploy

Exam 301b BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) Specialist Exam: Maintain & Troubleshoot

BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) - zwykle jest podstawowym modułem, bazą dla innych funkcji (GTM, ASM, APM itd) - obejmuje tematy związane z inteligentnym zarzadzaniem ruchem - load bancingiem do lokalnych serwerów (SLB), optymalizacją, akceleracją, skalowalnością i bezpieczeństwem aplikacji. Również większość tematów związana z systemem operacyjnym TMOS, zarządzaniem i utrzymaniem instalacji jest zawarta w tej części.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. F5 Networks w świecie dostarczania aplikacji
 2. Przegląd rozwiązań F5 Networks
 3. Architektura systemów BIG-IP
 4. Load balancing - podstawowe koncepcje
 5. Sprawdzanie dostępności serwisów i monitorowanie wydajności serwerów
 6. aawansowane funkcje: Persistence, terminacja SSL
 7. Translacja adresów
 8. iRule
 9. Wstęp do konfiguracji i monitorowania z CLI
 10. Funkcje sieciowe
 11. Utrzymywanie instalacji
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania
 • Dobra praktyczna znajomość protokołów TCP/IP
 • Podstawowa wiedza dotycząca systemów operacyjnych Windows i UNIX.
Poziom trudności
Czas trwania 2 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę, sygnowany przez Compendium Centrum Edukacyjne.

Prowadzący

Wykładowca Compendium Centrum Edukacyjnego.

Szkolenia powiązane tematycznie

Sieci komputerowe

Bezpieczeństwo IT

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 2400 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

Szkolenie dlearning

W szkoleniach Compendium Distance Learning możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie. Kursanci, dzięki zaawansowanej technologii, którą dostarcza Compendium CE, stale widzą i słyszą trenera, mogą mu zadawać pytania poprzez chat i mikrofon, a także uczestniczą w ćwiczeniach i laboratoriach, które rozwiązują wraz z prowadzącym. Po więcej informacji zajrzyj na stronę dlearning.eu

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin