Szkolenia Compendium CE

Cel szkolenia dlearning

Usługi głosowe w systemach LTE mogą być realizowane w różny sposób uzależniony od strategii operatora, posiadanej licencji i infrastruktury, jak również możliwości technicznych. Szkolenie omawia możliwe wdrożenia począwszy od rozwiązania CS Fallback (CSFB), który wymaga współpracy pomiędzy sieciami 2G/3G oraz siecią LTE dla połączeń przychodzących i wychodzących, jak również usługi SMS. Alternatywne podejście VoLTE bazuje na wykorzystaniu infrastruktury IMS i omawia zarówno architekturę, scenariusze połączeń jak również procedury pozwalając na obsługę połączenia w pełni w ramach sieci LTE. W końcowej części szkolenie omawia współistnienie sieci 2G/3G i rozwiązania VoLTE w ramach metody określanej jako Single Radio Voice Call Continuity (SRVCC) concept. Końcowa część szkolenia jest poświęcona jest perspektywie użytkownika i prezentuje również przykłady realizacji usług głosowych na przykładach rozwiązań różnych dostawców.

Plan szkolenia Rozwiń listę

  1. The need for voice services in LTE networks
  2. SAE/EPC architecture including
  3. Support for legacy voice services – CSFB ( architecture, scenarios, procedures)
  4. Native Voice over LTE solution – VoLTE (architecture, scenarios, procedures)
  5. Coexistence with 2G and 3G systems – SRVCC: (architecture, scenarios, procedures)
  6. Mobile user perspective and experience.
  7. Reference and proprietary solutions
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania

Oczekuje się, że uczestnicy powinni posiadać podstawową znajomość architektury sieci szkieletowych 2G, 3G i LTE oraz IMS, jak również podstawową wiedzę na temat procedur związanych z obsługą połączeń w systemach mobilnych. Znajomość protokołów sygnalizacyjnych takich jak BSSAP / RANAP, MAP, SIP, DIAMETER będzie pomocna.

Poziom trudności
Czas trwania 2 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat sygnowany przez firmę Compendium CE.

Prowadzący

Autoryzowany trener Compendium CE.

Pozostałe szkolenia Compendium CE | VoIP i telekomunikacja

Szkolenia powiązane tematycznie

VoIP i telekomunikacja

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 2800 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

Szkolenie dlearning

W szkoleniach Compendium Distance Learning możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie. Kursanci, dzięki zaawansowanej technologii, którą dostarcza Compendium CE, stale widzą i słyszą trenera, mogą mu zadawać pytania poprzez chat i mikrofon, a także uczestniczą w ćwiczeniach i laboratoriach, które rozwiązują wraz z prowadzącym. Po więcej informacji zajrzyj na stronę dlearning.eu

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin