Szkolenia PRINCE2®

Cel szkolenia dlearning

Celem szkolenia PRINCE2® Practitioner jest potwierdzenie, że jego uczestnik osiągnął wystarczającą wiedzę na temat sposobu stosowania i dostosowywania metodyki PRINCE2® w różnych przykładowych praktycznych scenariuszach. Uczestnik, który z powodzeniem zaliczy egzamin certyfikacyjny PRINCE2® Practitioner będący elementem tego szkolenia udowadnia również, że przy odpowiednim ukierunkowaniu może rozpocząć wprowadzanie metodyki PRINCE2® do rzeczywistych projektów, ale też trzeba pamiętać, że może jeszcze nie być wystarczająco doświadczony aby poradzić sobie odpowiednio w każdej sytuacji. Indywidualne doświadczenie każdego z uczestników, złożoność projektu oraz wsparcie udzielane mu przy wdrażaniu metodyki PRINCE2® w jego środowisku pracy są tymi czynnikami, które decydują o tym co Practitioner może osiągnąć

Uczestnik powinien móc zastosować i wypełni rozumieć, jak skutecznie zastosować metodykę PRINCE2® w projekcie realizowanym w środowisku własnej organizacji. W szczególności powinien:

 • Rozumieć zależności pomiędzy rolami, zarządzaniem produktami, pryncypiami, tematami, technikami i procesami
 • Być w stanie zastosować pryncypia, tematy i procesy w realizowanym projekcie
 • Być w stanie stworzyć i ocenić zarządzanie produktami

Grupa docelowa

Kwalifikacja ta jest skierowana do menedżerów projektów i potencjalnych kierowników projektów. Istotna jest również do innych kluczowych osób zaangażowanych w przygotowanie, inicjowanie i realizację projektów, w tym: członków Komitetu sterującego, Kierowników zespołu, Nadzoru projektu, członków wsparcia projektu, właścicieli ryzyka, interesariuszy oraz pozostałego personelu współpracującego z zespołem projektowym.

Zobacz również -> PRINCE2® Practitioner - aktualizacja 2017

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Przegląd Pryncypiów, Tematów i Procesów
 2. Dostosowanie metodyki do różnych projektów i orgnizacji
 3. Logistyka i przygotowanie do egzaminu PRINCE2® Practitioner
 4. Ćwiczenie typowych pytań egzaminacyjnych przy wykorzystaniu przykładowych scenariuszy
 5. Wskazówki i porady przydatne podczas egzaminu
 6. Przegląd dokumentacji egzaminacyjnej
 7. Podsumowanie szkolenia, wyjaśnienie wątpliwości i odpowiedzi na pytania 
 8. Przygotowanie do opcjonalnego egzaminu PRINCE2® Practitioner
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania

Udział w szkoleniu PRINCE2® Foundation lub posiadanie odpowiadającej mu wiedzy. W przypadku przystępowania do egzaminu certyfikacyjnego PRINCE2® Practitioner wymagane jest wcześniejsze posiadanie certyfikacji PRINCE2® Foundation lub dowolnej akredytowanej kwalifikacji PMI/IPMA.

Poziom trudności
Czas trwania 2 dni
Certyfikat

Kurs ten przygotowuje do egzaminu, którego zaliczenie prowadzi do uzyskania certyfikatu PRINCE2® Practitioner.

Egzamin PRINCE2® Practitioner

 • Przed przystąpienie do tego egzaminu jest wymagane wcześniejsze zdobycie certyfikacji PRINCE2® Foundation lub dowolnej akredytowanej kwalifikacji PMI/IPMA
 • Jest egzaminem wielokrotnego wyboru, 80 pytań
 • Czas trwania egzaminu to maksymalnie 150 minut
 • Akredytowane szkolenie PRINCE2® Practitioner jest wyraźnie zalecane, ale nie jest wymagane
 • Egzamin jest nadzorowany
 • Jest to egzamin typu “otwarta książka”, można korzystać podczas egzaminu z oficjalnego podręcznika PRINCE2®
 • Próg zdawalności to 55% czyli należy udzielić prawidłowej odpowiedzi na minimum 44 pytań z 80ciu
Prowadzący

Autoryzowany trener PEOPLECERT.

Informacje dodatkowe

PRINCE2® jest zarejestrowanym znakiem handlowym należącym do firmy AXELOS Limited i używanym za jej zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

The Swirl logo™ is a trade mark of AXELOS Limited, used under permission of AXELOS Limited. All rights reserved.

Pozostałe szkolenia PRINCE2® | Practitioner

Szkolenia powiązane tematycznie

Zarządzanie projektami

Szkolenia Biznesowe

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 900 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

Szkolenie dlearning

W szkoleniach Compendium Distance Learning możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie. Kursanci, dzięki zaawansowanej technologii, którą dostarcza Compendium CE, stale widzą i słyszą trenera, mogą mu zadawać pytania poprzez chat i mikrofon, a także uczestniczą w ćwiczeniach i laboratoriach, które rozwiązują wraz z prowadzącym. Po więcej informacji zajrzyj na stronę dlearning.eu

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

DODAJ DO SZKOLENIA ?

 
zamknij

Książka

Jest to akredytowana przez AXELOS książka wydawnictwa TSO dedykowana metodyce i poziomowi, którego dotyczy kurs TSO/AXELOS


Egzamin

Szkolenie przygotowuje do dodatkowego opcjonalnego egzaminu certyfikacyjnego.


Podczas szkolenia: egzamin w tej formie zdawany jest ostatniego dnia szkolenia w sali szkoleniowej pod nadzorem trenera.


Online w domu: egzamin w tej formie zdawany jest na własnym komputerze w dowolnym miejscu po uprzednim zweryfikowaniu jego wymaganej konfiguracji m.in. dostęp do Internetu, kamerki internetowej, mikrofonu. Egzamin jest realizowany pod nadzorem zdalnego proctora i może on zostać zrealizowany w przeciągu 3 miesięcy od daty zakończenia szkolenia.


Pearson VUE: egzamin w tej formie zdawany jest za pośrednictwem autoryzowanych centrów testowych Pearson VUE na terenie całego kraju. Przy zakupie vouchera na egzamin w tej formie można go zrealizować w przeciągu 1 roku od daty zakończenia szkolenia.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia PRINCE2®

Harmonogram szkoleń
PRINCE2®