Szkolenia Microsoft

Cel szkolenia

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z nowoczesnymi metodami ochrony informacji w oparciu o rolę AD CS w Windows Server. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas kursu pozwolą na projektowanie, wdrożenie i utrzymanie infrastruktury klucza publicznego.

Każdy z uczestników uruchomi własne centrum certyfikacji, które pozwoli poznać proces obsługi zgłoszeń certyfikacyjnych w celu wystawiania i obsługi certyfikatów o różnym przeznaczeniu: uwierzytelnienie w protokole SSL/TLS, podpis cyfrowy w odniesieniu do dokumentów, skryptów i oprogramowania, serwer weryfikacji statusu certyfikatów (OCSP), dwuskładnikowe uwierzytelnianie przy użyciu kart inteligentnych czy szyfrowania plików z wykorzystaniem EFS.

Szkolenie obejmuje swoim zakresem także możliwość rozszerzenia zakresu infrastruktury klucza publicznego w oparciu o możliwość nawiązania relacji zaufania z partnerskimi urzędami certyfikacji.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Wprowadzenie do PKI. Historia i przegląd metod kryptograficznych. Certyfikaty elektroniczne.
 2. Nowości w AD CA w Windows Server 2012, 2012 R2 i 2016.
 3. Strategie wdrożenia – planowanie,  wdrażanie (w tym upgrade i migracja) urzędu certyfikacji; również w oparciu o wykorzystanie Hadware Security Module (HSM).
 4. Zarządzanie szablonami certyfikatów.
 5. Zarządzania, utrzymanie i monitorowanie urzędu certyfikacji.
 6. Opracowanie scenariuszy wysokiej odporności na awarie dla urzędów certyfikacji.
 7. Konfiguracja punktu dystrybucji listy odwołanych certyfikatów (CRL) i serwera weryfikacji statusu certyfikatów (OCSP).
 8. Metody dystrybucji certyfikatów elektronicznych w środowisku AD DS oraz dla użytkowników zewnętrznych. Omówienie funkcjonalności Roaming Credentials.
 9. Korzystanie z certyfikatów komputera na przykładzie protokołu SSL/TLS.
 10. Zabezpieczenie tunelu VPN z wykorzystaniem certyfikatu – uwierzytelnianie serwera i użytkownika, szyfrowanie danych.
 11. Zastosowanie certyfikatów użytkownika z wykorzystaniem kart inteligentnych. Konfiguracja roli agenta rejestracji certyfikatów.
 12. Wdrożenie roli agenta odzyskiwania kluczy.
 13. Wdrożenie EFS w oparciu o urząd certyfikacji z uwzględnieniem roli agenta odzyskiwania danych.
 14. Wskazówki dotyczące usługi rejestracji urządzeń sieciowych (NDES).
 15. Scenariusze relacji zaufania pomiędzy organizacjami partnerskimi na poziomie CA.
 16. Przegląd możliwości narzędzi wiersza trybu poleceń – certreq.exe i certutil.exe oraz modułów PowerShell.
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 4 dni
Certyfikat Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę, sygnowany przez Compendium Centrum Edukacyjne.
Prowadzący Microsoft Certified Trainer.

Pozostałe szkolenia Microsoft | Microsoft Windows Server 2016

Wszystkie szkolenia Microsoft

Szkolenia powiązane tematycznieRozwiń listę

Bezpieczeństwo


Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

Administratorem danych osobowych jest Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5,30-103 Kraków, e-mail: compendium@compendium.pl

W sprawach związanych z Pani/a danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych, e-mail iod@compendium.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. ul. Tatarska 5, 30-103 Kraków

Dane będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych, marketingowych oraz przesłaniu newslettera na podstawie wyrażonej zgody.

Dane mogą być udostępniane:

- pracownikom i współpracownikom Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., którzy muszą mieć dostęp do danych osobowych aby realizować Pani/a zamówienie, lub usługę
- podmioty przetwarzające dane na zlecenie Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., np. poczta, kurier, przewoźnik profesjonalny,
- uprawnione organy państwowe w tym organy nadzorcze w zakresie ich uprawnień.

Dane będą przechowywane przez okres realizacji zamówienia i usług posprzedażowych, a jeżeli tego okresu ustalić się nie da – do czasu wyrażenia przez Panią/a sprzeciwu.

Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe nie będą profilowane.

Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w sposób naruszający przepisy RODO.

CENA 3200 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Zarezerwuj termin szkolenia