Szkolenia Microsoft

Cel szkolenia

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z nowoczesnymi metodami ochrony informacji w oparciu o rolę AD CS w Windows Server. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas kursu IT pozwolą na projektowanie, wdrożenie i utrzymanie infrastruktury klucza publicznego.

Każdy z uczestników uruchomi własne centrum certyfikacji, które pozwoli poznać proces obsługi zgłoszeń certyfikacyjnych w celu wystawiania i obsługi certyfikatów o różnym przeznaczeniu: uwierzytelnienie w protokole SSL/TLS, podpis cyfrowy w odniesieniu do dokumentów, skryptów i oprogramowania, serwer weryfikacji statusu certyfikatów (OCSP), dwuskładnikowe uwierzytelnianie przy użyciu kart inteligentnych czy szyfrowania plików z wykorzystaniem EFS.

Szkolenie obejmuje swoim zakresem także możliwość rozszerzenia zakresu infrastruktury klucza publicznego w oparciu o możliwość nawiązania relacji zaufania z partnerskimi urzędami certyfikacji.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Wprowadzenie do PKI. Historia i przegląd metod kryptograficznych. Certyfikaty elektroniczne.
 2. Nowości w AD CA w Windows Server 2012, 2012 R2 i 2016.
 3. Strategie wdrożenia – planowanie,  wdrażanie (w tym upgrade i migracja) urzędu certyfikacji; również w oparciu o wykorzystanie Hadware Security Module (HSM).
 4. Zarządzanie szablonami certyfikatów.
 5. Zarządzania, utrzymanie i monitorowanie urzędu certyfikacji.
 6. Opracowanie scenariuszy wysokiej odporności na awarie dla urzędów certyfikacji.
 7. Konfiguracja punktu dystrybucji listy odwołanych certyfikatów (CRL) i serwera weryfikacji statusu certyfikatów (OCSP).
 8. Metody dystrybucji certyfikatów elektronicznych w środowisku AD DS oraz dla użytkowników zewnętrznych. Omówienie funkcjonalności Roaming Credentials.
 9. Korzystanie z certyfikatów komputera na przykładzie protokołu SSL/TLS.
 10. Zabezpieczenie tunelu VPN z wykorzystaniem certyfikatu – uwierzytelnianie serwera i użytkownika, szyfrowanie danych.
 11. Zastosowanie certyfikatów użytkownika z wykorzystaniem kart inteligentnych. Konfiguracja roli agenta rejestracji certyfikatów.
 12. Wdrożenie roli agenta odzyskiwania kluczy.
 13. Wdrożenie EFS w oparciu o urząd certyfikacji z uwzględnieniem roli agenta odzyskiwania danych.
 14. Wskazówki dotyczące usługi rejestracji urządzeń sieciowych (NDES).
 15. Scenariusze relacji zaufania pomiędzy organizacjami partnerskimi na poziomie CA.
 16. Przegląd możliwości narzędzi wiersza trybu poleceń – certreq.exe i certutil.exe oraz modułów PowerShell.
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 4 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę, sygnowany przez Compendium Centrum Edukacyjne.

Prowadzący

Microsoft Certified Trainer.

Pozostałe szkolenia Microsoft | Microsoft Windows Server 2016

Wszystkie szkolenia Microsoft

Szkolenia powiązane tematycznieRozwiń listę

Bezpieczeństwo IT


Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

Administratorem danych osobowych jest Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5,30-103 Kraków, e-mail: compendium@compendium.pl

W sprawach związanych z Pani/a danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych, e-mail iod@compendium.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. ul. Tatarska 5, 30-103 Kraków

Dane będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych, marketingowych oraz przesłaniu newslettera na podstawie wyrażonej zgody.

Dane mogą być udostępniane:

- pracownikom i współpracownikom Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., którzy muszą mieć dostęp do danych osobowych aby realizować Pani/a zamówienie, lub usługę
- podmioty przetwarzające dane na zlecenie Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., np. poczta, kurier, przewoźnik profesjonalny,
- uprawnione organy państwowe w tym organy nadzorcze w zakresie ich uprawnień.

Dane będą przechowywane przez okres realizacji zamówienia i usług posprzedażowych, a jeżeli tego okresu ustalić się nie da – do czasu wyrażenia przez Panią/a sprzeciwu.

Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe nie będą profilowane.

Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w sposób naruszający przepisy RODO.

CENA 3200 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

  • Informacje ogólne
  • Termin gwarantowany
  • Last minute (-10%)
  • Język obowiązujący na szkoleniu
  • Język polski
  • Język angielski
Zarezerwuj termin szkolenia