Szkolenia Red Hat

Cel szkolenia

Kurs Automation with Ansible II: Ansible Tower (DO409) jest przeznaczony dla profesjonalistów z branży IT, którzy muszą zarządzać centralnie swoimi projektami w taki sposób, aby skalowane były do dużych zespołów.

Szkolenie Ansible oparte jest na architekturze Ansible Tower 3, Ansible 2 i Red Hat Enterprise Linux 7.

Kurs dedykowany jest dla administratorów sieci oraz systemów.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Wprowadzenie do kursu.
  • Wprowadzenie i przegląd kursu.
 2. Instalacja Ansible Tower i opis jej architektury
  • Wyjaśnienie Ansible Tower, korzystanie z interfejsu internetowego użytkownika.
 3. Tworzenie użytkowników i zespołów do kontroli dostępu
  • Tworzenie użytkowników i organizowanie ich w zespoły z kontrolą dostępu opartą na rolach, aby zarządzać administracją i dostępem do zasobów w Ansible Tower.
 4. Tworzenie i zarządzanie inwentarzem i poświadczeniami
  • Tworzenie inwentarzu maszyn do zarządzania i tworzenie poświadczeń, które umożliwiają Ansible Tower prowadzenie prac w tych systemach.
 5. Zarządzanie projektami
  • Tworzenie podstawowych projektów i szablonów pracy w Ansible Tower, które mogą być używane do uruchamiania Ansible playbooks.
 6. Konstruowanie zaawansowanych procedór pracy
  • Korzystanie z dodatkowych funkcji szablonów pracy, aby poprawić przepływ pracy, tworząc proste formularze uruchamiania zadań, szablony do uruchamiania wielu zadań w kolejności, a także raporty.
 7. Aktualizacja i porównianie użytkowników magazyny
  • Użycie zaawansowanych technik, w tym dynamicznego generowania zapasów ze scentralizowanych źródeł informacji oraz monitorowanie hostów.
 8. Konserwacja i zarządzanie Ansible Tower
  • Wykonanie rutynowych czynności konserwujących i administracyjnych w Ansible Tower. Uzyskanie podstawowej znajomości Ansible Tower API.
 9. Kompleksowy przegląd systemów zaopatrzenia i zarządzania za pomocą Ansible Tower.
  • Sprawdzenie umiejętności zdobytych w kursie przy użyciu dostarczonej specyfikacji w celu skonfigurowania i obsługi nowej organizacji w Ansible Tower z niektórymi użytkownikami i zespołami, hostami do zarządzania i Ansible playbooks oraz innymi plikami pomocniczymi.
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania
 • Pomyślnie ukończony kurs DO407 Automation with Ansible I lub równoważne doświadczenie z Ansible, Ansible playbooks.
 • Uzyskany certyfikat Red Hat Certfied System Administrator (RHCSA) lub odpowienie umiejętności związane z administrowaniem systemem Linux.
Poziom trudności
Czas trwania 2 dni
Certyfikat

Uczestnicy otrzymają certyfikaty sygnowane przez Red Hat

Prowadzący

Red Hat Certified Instructor.

Informacje dodatkowe

Zalecane szkolenia

 • DO007 Ansible Essentials: Simplicity in Automation Technical Overview
 • DO407 Automation with Ansible I lub DO408 Automation with Ansible I with EX407 exam

Pozostałe szkolenia Red Hat | DevOps

Wszystkie szkolenia Red Hat

Szkolenia powiązane tematycznieRozwiń listę

Linux

Systemy operacyjne


Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

Administratorem danych osobowych jest Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5,30-103 Kraków, e-mail: compendium@compendium.pl

W sprawach związanych z Pani/a danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych, e-mail iod@compendium.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. ul. Tatarska 5, 30-103 Kraków

Dane będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych, marketingowych oraz przesłaniu newslettera na podstawie wyrażonej zgody.

Dane mogą być udostępniane:

- pracownikom i współpracownikom Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., którzy muszą mieć dostęp do danych osobowych aby realizować Pani/a zamówienie, lub usługę
- podmioty przetwarzające dane na zlecenie Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., np. poczta, kurier, przewoźnik profesjonalny,
- uprawnione organy państwowe w tym organy nadzorcze w zakresie ich uprawnień.

Dane będą przechowywane przez okres realizacji zamówienia i usług posprzedażowych, a jeżeli tego okresu ustalić się nie da – do czasu wyrażenia przez Panią/a sprzeciwu.

Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe nie będą profilowane.

Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w sposób naruszający przepisy RODO.

CENA 6400 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin