Szkolenia Apple

Cel szkolenia

kod: AP-AT

W szybko zmieniającym się świecie każda osoba będzie potrzebowała szerokiego spektrum umiejętności i kompetencji oraz będzie musiała stale je rozwijać przez całe życie. W konsekwencji wydane zostało zalecenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie.

W ramach szkolenia położony zostanie nacisk na przygotowanie nauczycieli do rozwijania u swoich uczniów kompetencji kluczowych wskazanych w powyższym zaleceniu:

 • Kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji
  Umiejętność rozumienia i tworzenia informacji to zdolność identyfikowania, rozumienia, wyrażania, tworzenia i interpretowania pojęć, faktów i opinii w mowie i piśmie, przy wykorzystaniu obrazów, dźwięków i materiałów cyfrowych we wszystkich dziedzinach i kontekstach. Zakłada ona zdolność skutecznego komunikowania się i porozumiewania się z innymi osobami, we właściwy i kreatywny sposób.
 • Kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.
  Kompetencje cyfrowe obejmują pewne, krytyczne i odpowiedzialne korzystanie z technologii cyfrowych i interesowanie się nimi do celów uczenia się, pracy i udziału w społeczeństwie. Obejmują one umiejętność korzystania z informacji i danych, komunikowanie się i współpracę, umiejętność korzystania z mediów, tworzenie treści cyfrowych (w tym programowanie), bezpieczeństwo (w tym komfort cyfrowy i kompetencje związane z cyberbezpieczeństwem), kwestie dotyczące własności intelektualnej, rozwiązywanie problemów i krytyczne myślenie.
 • Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się.
 • Kompetencje w zakresie przedsiębiorczości.
  Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak najskuteczniej korzystać z urządzeń cyfrowych do nauki. Poznają podstawowe informacje w zakresie wykorzystywania technologii w nauczaniu, rozbudowane funkcje, ustawienia oraz materiały edukacyjne. Uczestnicy nauczą się pokazywać uczniom, jak technologia pomaga zdobywać wiedzę, planować własne projekty edukacyjne, wypowiadać się na omawiane tematy i udostępniać informacje o swoich postępach w nauce szerszej grupie odbiorców. Uczestnicy nauczą się również praktycznych metod integrowania aplikacji wspierających kreatywność w ramach zajęć międzyprzedmiotowych. Przygotują również twórcze zadania, w których uczeń znajduje się w centrum uwagi oraz które promują krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpracę.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Tablet iPad - Podstawy obsługi (2h)

  iPad zawiera aplikacje i funkcje, które przekształcają go w książkę, kamerę filmową, asystenta w laboratorium, szkicownik i wiele innych, które pomogą Ci w ciągu całego dnia szkolnego.

  • Ekran główny
  • Centrum sterowania
  • Aparat
  • Safari - przeglądarka internetowa
  • Wielozadaniowość
  • Notatki
  • Książki
  • Dostępność - edukacja specjalna
  • Mapy
  • Udostępnianie i współpraca
  • Poczta
 2. Praca z dokumentami w Pages (4h)

  Uczestnicy dowiadują się, jak tworzyć wizualnie atrakcyjne, przejrzyście zorganizowane i spersonalizowane dokumenty za pomocą aplikacji Pages.

 3. Badania i raporty z Numbers (4h)

  Uczestnicy uczą się wyciągać wnioski dotyczące danych i wyświetlać je w atrakcyjny sposób, korzystając z wbudowanych narzędzi obliczeniowych, interaktywnych wykresów, tabel oraz innych środków wyrazu.

 4. Prezentacje multimedialne w Keynote (4h)

  Uczestnicy uczą się korzystać z intuicyjnych wbudowanych funkcji aplikacji Keynote do Keynote projektowania zabawnych, dynamicznych i interaktywnych prezentacji.

 5. Tworzenie filmów z iMovie i Clips - praca z filmem (4h)

  Uczestnicy zapoznają się z zaawansowanymi funkcjami aplikacji iMovie, takimi jak cyfrowe opowiadanie historii, kreatywna współpraca lub udostępnianie własnych przemyśleń.

 6. Produktywność i praca projektowa z iPadem - narzędzia pracy nauczyciela  (4h)

  Uczestnicy poznają narzędzia dla nauczyciela do zarządzania pracą uczniów w klasie- aplikacje Klasa oraz Zadane. Dowiedzą się jak pracować z różnymi monitorami, skrzynką pocztową, komunikatorami, dzienniki elektronicznymi i innymi narzędziami zwiększającymi produktywność.

 7. Kreatywność w programie nauczania (6h)

  Uczestnicy dowiedzą się jak poprzez pracę z muzyką, rysunkiem, fotografią i film kształtować i pobudzać w uczniach kreatywność.

 8. Programowanie i nauka logicznego myślenia - jak stworzyć interdyscyplinarny projekt?

  Celem warsztatu jest zdobycie wiedzy w zakresie wprowadzania elementów algorytmiki na różnych przedmiotach. Uczestnicy poznają narzędzia do nauki programowania bazujące na języku Swift, zapoznają się ze scenariuszami zajęć, akcesoriami jakie można do nich wykorzystać (np. roboty) i wspólnie przygotowują założenia projektu interdyscyplinarnego dla uczniów.

  • wstęp - czym jest programowanie i w jakich dziedzinach życia się z nim spotykamy
  • jak rozmawiamy z maszynami czyli języki programowania i wprowadzenie do języka Swift
  • zapoznanie się z narzędziami i materiałami do nauki logicznego myślenia z użyciem Swift’a
  • analiza scenariuszy zajęć (best practice)
  • stworzenie atrakcyjnego projektu interdyscyplinarnego dla uczniów (praca w grupach dostosowanych do poziomu szkoły)
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 4 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę sygnowany przez Compendium Centrum Edukacyjne.

Prowadzący

Akredytowany trener dla programu Apple Professional Learning.

Informacje dodatkowe

Czas trwania: 4 dni / 32 h (8 x 4 godziny szkoleniowe).

Wszystkie szkolenia Apple
Szkolenia powiązane tematycznie

Systemy operacyjne

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 4000 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

Brak ustalonych terminów dla tego szkolenia.

Zaproponuj własny termin

Najbliższe szkolenia Apple

Harmonogram szkoleń Apple