Warsztaty SUSE

 

 

Compendium CE wraz z SUSE zapraszają na warsztaty SUSE NeuVector Container Security Rodeo organizowane stacjonarnie w ośrodkach szkoleniowych w Krakowie (21 kwietnia) i Warszawie (28 kwietnia) oraz on-line (25 kwietnia).

Zajęcia są całkowicie bezpłatne niezależnie od wybranej formy (stacjonarnie bądź online). Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazje poznać możliwości rozwiązania SUSE Neuvector jak również zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu zabezpieczania kontenerów i Kubernetesa.

 

Prowadzący: Jarosław Biniek - Presales Engineer SUSE Polska

 

 

Zarejestruj się teraz

 

 

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób początkujących w zakresie zabezpieczania kontenerów, jak i posiadających doświadczenie. Prezentowane treści mają dać podstawy do zestawienia odpowiednich narzędzi, aby móc zaplanować strategię bezpieczeństwa.

 

 

Wybierz dogodną formę warsztatów

Stacjonarnie

Warsztaty stacjonarne odbędą się w dwóch lokalizacjach: Kraków (21 kwietnia) i Warszawa (28 kwietnia) w ośrodkach szkoleniowych Compendium CE. Liczba miejsc na warsztatach stacjonarnych jest ograniczona.

 

Zapisz się: Kraków 21 kwietnia
(UL.TATARSKA 5)

Zapisz się: Warszawa 28 kwietnia
(UL.BIELSKA 17)

 

Online

Warsztaty prowadzone online odbędą się
25 kwietnia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz indywidualny link do zajęć i platformy warsztatowej.

 

Zapisz się: 25 kwietnia

 

Warsztaty stacjonarne i on-line mają taki sam program. Podczas zajęć omówimy podstawy bezpieczeństwa kontenerów i Kubernetesa, a następnie przejdziemy do ćwiczeń praktycznych i przybliżymy możliwości rozwiązania NeuVector.

 

Omawiane zagadnienia

  • Aktualne problemy związane z bezpieczeństwem kontenerów,
  • Możliwości platformy NeuVector,
  • Wdrożenie klastra Kubernetes i NeuVector,
  • Przegląd interfejsu NeuVector i jego wyglądu podczas pierwszego wdrożenia,
  • Wdrożenie przykładowej aplikacji na klastrze,
  • Czego można się spodziewać, gdy klaster K8s zaczyna obsługę nowej aplikacji,
  • Zachowania aplikacji,
  • Przełączanie trybów: jak, kiedy, dlaczego?
  • Dodatkowa runda: ćwiczenia z wykorzystaniem scenariuszy ataków.

 

Wymagania dla uczestników

Pomocna będzie znajomość zagadnień bezpieczeństwa, koncepcji i terminów związanych z konteneryzacją i Kubernetesem, ale nie trzeba się martwić – objaśnimy podstawowe pojęcia na początku warsztatów.

 

Warsztaty są prowadzone przy użyciu interaktywnego narzędzia o nazwie HobbyFarm. Zapewnia ono dostęp do maszyn wirtualnych poprzez terminal w przeglądarce i realizowanie przygotowanych scenariuszy szkoleniowych krok po kroku. Dlatego jedyne co jest potrzebne uczestnikom to komputer z aktualną przeglądarką internetową, np. Google Chrome, Mozilla Firefox lub inna oparta na Chromium. Przy czym na warsztaty stacjonarne nie trzeba przychodzić z własnym komputerem, będą już dostępne na sali warsztatowej.

 

 

Kraków 21 kwietnia 2023r.

 

Warszawa 28 kwietnia 2023r.