Szkolenia Compendium CE

Cel szkolenia szkolenie zdalne - dlearning

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak w nowy sposób korzystać z urządzeń cyfrowych wykorzystywanych w szkole przez uczniów do nauki. Zdobędą kompetencje w zakresie kształtowania u swoich uczniów umiejętności budowania twórczych rozwiązań, poszerzania horyzontów myślowych, odnajdywania własnych uzdolnień. Dowiedzą się jak w każdym z uczniów wzmocnić zaangażowanie i odpowiedzialność za własną naukę.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 • 1. Fotografia - 5h

  W części dotyczącej fotografii uczestnicy nauczą się nie tylko podstaw fotografii, ale także dowiedzą się jak uczniowie mogą wykorzystać moc aparatu i zdjęć podczas nauki. Nauczą się podstaw takich jak robienie portretów i pejzaży, po animowanie zdjęć i tworzenie długich ekspozycji, które mogą później zostać wykorzystane na każdym przedmiocie przy realizacji kreatywnych projektów. Nauczą się jak za pomocą fotografiI opowiadać twórcze i spójne historie oraz wyrażać emocje i przekazywać wiedzę.

 • 2. Wideo - 5h

  W części dotyczącej wideo uczestnicy dowiedzą się jak uczyć podstawowych umiejętności i technik, które pomogą uczniom zacząć myśleć jak filmowcy. W tym procesie uczą się podstaw jak używania iPada jako telepromptera do tworzenia storyboardów i własnego filmu. Dowiedzą się jak poprzez film dokumentalny rozwijać biegłość w badaniach, analizach i komunikacji, poprzez film niemy jak prawidłowo kadrować ujęcie, korzystać z różnych rodzajów ujęć i stosować zasadę trójpodziału do tworzenia niemych filmów, a także jak tworzyć reportaże, które wymaga umiejętności planowania, krytycznego myślenia i zarządzania czasem. Dowiedzą się także jak wykorzystać umiejętności w zakresie tworzenia nagrań wideo na różnych przedmiotach, np. podczas wykonywania eksperymentów chemicznych czy rejestrowania zjawisk naturalnych na biologii.

 • 3. Rysunek - 5h

  Podczas warsztatów dotyczących rysowania uczestnicy zaczynają od podstaw - prostych szkiców - i budują umiejętności w kierunku większych projektów, takich jak rysowanie portretów, szkicowanie planów wymarzonego domu, projektowanie logo, a nawet tworzenie własnych książek z obrazkami, a wykorzystując aplikacje na iPada uczą się jak wykorzystać rysunek i myślenie wizualne do przekazywania wiedzy i wyjaśniania skomplikowanych tematów na dowolnym przedmiocie.

 • 4. Muzyka - 5h

  Muzyka daje narzędzia I możliwości do wyrażania emocji, komunikowania pomysłów i opowiadania historii. Wykorzystując aplikację GarageBand uczestnicy nauczą się jak nagrywać i publikować wywiady lub podkasty np. o tematyce historycznej czy w obcym języku, jak tworzyć własne ścieżki dźwiękowe do filmów, a także eksplorując dźwięki i instrumenty zwiększać własną wrażliwość i świadomość muzyczną.

 • 5. Myślenie projektowe w edukacji - jak stworzyć interdyscyplinarny projekt - 5h

  Myślenie projektowe wykorzystuje różnorodne metody do tworzenia innowacyjnych pomysłów opartych na zdefiniowanym i realnym problemie. Podczas warsztatu uczestnicy poznają wszystkie etapy procesu projektowego. Dowiedzą się w jaki sposób zaplanować i przeprowadzić w szkole projekt, w którym uczniowie krytycznie spojrzą na otaczającą rzeczywistość, będą potrafili odnaleźć i uszczegółowić problem do rozwiązania, a wykorzystując wcześniej poznane narzędzia do kreatywnej pracy zaplanują jego rozwiązanie, łącząc różne dziedziny wiedzy.

 • 6. Widzieć więcej to więcej wiedzieć. Rozszerzona rzeczywistość w edukacji - 5h

  W tej części warsztatu uczestnicy dowiedzą się jak jak pobudzać ciekawość uczniów, pomagać im w przyswajaniu wiedzy i i odkrywać z nimi zupełnie nowe sposoby powiązania tego czego się uczą ze światem realnym, dzięki aplikacjom z rozszerzoną rzeczywistością na iPada. Umieszczając cyfrowe obiekty i dane w kontekście świata fizycznego, uczestnicy dowiedzą się jak wzmacniać zaangażowanie i motywację uczniów w całym spektrum przedmiotów nauczaniam aby pobudzać zaangażowanie uczniów poprzez ruch i realistyczną eksplorację, wizualizować abstrakcyjne pojęcia i eksperymentować z nimi, zagłębiać się w kolejne ukryte warstwy i układy, korzystać z zasobów, które inaczej byłyby niedostępne, czy uzupełniać istniejące programy nauczania.

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 4 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę sygnowany przez Compendium Centrum Edukacyjne.

Prowadzący

Akredytowany trener dla programu Apple Professional Learning.

Informacje dodatkowe

Czas trwania: 4 dni / 30h

Pozostałe szkolenia Compendium CE | Apple

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA SZKOLENIA OD 5400 PLN NETTO

Najbliższe szkolenia Compendium CE

Harmonogram szkoleń
Compendium CE