Szkolenia dla programistów: boty, blockchain, data analysis, natural language, React
poniedziałek, 22 październik 2018
Compendium CE wraz z Codete zaprasza serdecznie na cykl szkoleń dla programistów i developerów. Szkolenia są porowadzone przez trenerów, którzy na co dzień są praktykami tych technologii i obejmują takie zagadnienia jak boty, blockchain, data analysis, natural language, React, Tensorflow i React.
W najbliższym czasie planujemy następujące szkolenia:
- Szkolenie: Developing bots. Primers | 13 lutego Kraków | 2 dni
-
Developing bots. Primers to dwudniowe warsztaty dedykowane osobom zajmującym się tematem Data Science, którzy nie mają dużego doświadczenia z NLP, czy botami. Szkolenie przeznaczone jest również dla programistów znających język programowania Python. Uczestnicy warsztatu powinni posiadać podstawową wiedzę z zakresu machine learning.
Podczas warsztatów wdrożymy trzy różne typy botów. Wprowadzimy Cię także w ogólną tematykę chatbotów. W ramach kursu jednym z zadań będzie zaimplementowanie bota dla działu HR. Podczas warsztatów zapoznasz się także z metodami służącymi do analizy sentymentu oraz uzyskasz komplet informacji na temat inteligentnych botów, zaczynając od tych podstawowych opartych o prostą listę reguł, a kończąc na chatbotach wykorzystujących modele generatywne.
Co zyskasz uczestnicząc w kursie?
Dowiesz się jak należy używać metod NLP, analizy sentymentu, a także będziesz potrafił stworzyć swojego bota przy użyciu takich narzędzi jak SpaCy, Rasa, Alex’a itp.
Zobacz cały konspekt szkolenia Developing bots. Primers >>
- Szkolenie: Blockchain Workshop - how to do it right | 12 lutego Kraków | 1 dzień
-
Jeżeli interesujesz się lub pracujesz z technologią Blockchain i masz podstawową wiedzę z Solidity, Javascript/Node.js zapewne będziesz zainteresowany tym warsztatem. Na zajęciach omawiane są typowe „pułapki” przy pracy z tą technologią. Podczas warsztatów skonfigurujesz Blockchain i narzędzia programistyczne z nim związane. Omówione zostaną także niebezpieczeństwa i trudności przy korzystaniu z technologii Blockchain. W trakcie zajęć dokładnie omówimy takie tematy jak:
- czym jest Blockchain
- jak skonfigurować prywatny Blockchain
- smart contracts i tokeny
Zobacz cały konspekt Warsztatów Blockchain – how to do it right >>
- Szkolenie: An introduction to data analysis | 11 lutego Kraków | 1 dzień
-
Jest to jednodniowe szkolenie z dwoma panelami ćwiczeniowymi. Uczestnicy kursu zostaną wprowadzeni do zagadnień analizy danych, nauczą się jak oczyszczać i przygotowywać poszczególne rodzaje danych zebranych z różnego rodzaju systemów informatycznych w celu ich późniejszej analizy.
Uczestnicy tego warsztatu powinni posiadać podstawową wiedzę z programowania w języku Python, preferowane jest też doświadczenie z Jupyter Notebook. Po warsztatach uczestnicy otrzymają materiały pokrywające wszystkie zagadnienia poruszane na kursie.
Zobacz cały konspekt szkolenia An introduction to Data Analysis >>
- Szkolenie: Practical Unit Testing in Java 10 | 18 lutego Kraków | 2 dni
-
Jeżeli masz przynajmniej rok doświadczenia w pracy z Javą oraz Springiem, i chciałbyś pisać testy jednostkowe w taki sposób, aby przynosiły jak największą wartość – ten kurs jest przeznaczony dla Ciebie.
Uczestnicy warsztatów będą pracować nad aplikacją opartą na Springu i realizującą zróżnicowane funkcjonalności, które odzwierciedlają typy problemów niejednokrotnie napotykanych w pracy. Głównym celem będzie napisanie solidnego zestawu testów jednostkowych do takich funkcjonalności oraz zwrócenie uwagi na plusy i minusy różnych podejść podczas ich implementacji. Największy nacisk kładziony jest na omówienie i przećwiczenie przypadków, które z pewnością przydadzą się później w praktyce, w pracy komercyjnej. Uczestnicy poznają najbardziej użyteczne i popularne obecnie frameworki takie jak JUnit, Mockito i AssertJ, używając przy tym konstrukcji składniowych języka, wprowadzonych w ostatnich wersjach Javy.
Podczas pierwszego dnia uczestnicy zapoznają się z rodzajami testów, ich zastosowaniem oraz różnicami pomiędzy nimi. Następnie napiszą kilka prostych testów używając JUnit i dowiedzą się o najważniejszych funkcjonalnościach oferowanych przez tą bibliotekę. Następnie zapoznają się z najlepszymi praktykami dot. implementacji testów jednostkowych, pojęciami i zastosowaniem TDD oraz BDD, a następnie spróbują w praktyce wykorzystać nabytą wiedzę. Kolejnym etapem będzie teoretyczne i praktyczne wprowadzenie do zagadnienia mockowania, zapoznanie się z takimi pojęciami jak mocks, stubs czy dummy objects.
Drugi dzień to głównie ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zapoznają się z biblioteką AssertJ, a następnie będą pracować nad bardziej skomplikowanymi przykładami, refactoringiem “słabych” testów oraz poprawą ich czytelności. Będą to ćwiczenia, w których kursanci wykorzystają całą wiedzę nabytą podczas dwóch dni warsztatów oraz użyją poznane wcześniej biblioteki.
Zobacz cały konspekt szkolenia Practical Unit Testing in Java 10 >>
- Szkolenie: Natural language processing in a nutshell | 13 lutego Kraków | 2 dni
-
Dla osób, które znają podstawy programowania w języku Python oraz Scala proponujemy kurs Natural Language Processing in a Nutshell – dwudniowy warsztat dla początkujących. Uczestnicy dowiedzą się jak radzić sobie z większością zagadnień związanych z tematem przetwarzania języka naturalnego. Pierwszego dnia uczestnicy poznają podstawowe metody radzenia sobie z tekstem. Zbudują także tzw. NLP pipeline oraz własne rozwiązanie używając bibliotek dla analizy sentymentu. Dowiedzą się też jak radzić sobie z językiem polskim, niemieckim i hiszpańskim używając w tym celu powszechnie dostępnych narzędzi. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili analizować i tokenizować dokumenty za pomocą bibliotek napisanych w Pythonie, budować NLP pipeline, używać Scali i Sparka do analizy tekstu. Oprócz tego uczestnicy będą rozumieć główne pojęcia przetwarzania języka naturalnego oraz korzyści wynikające z zastosowania Pythona i Scali dla aplikacji NLP.
Zobacz cały konspekt szkolenia Natural LanguageProcessing in a Nutshell >>
- Introduction to Tensorflow and Keras | 18 lutego Kraków | 1 dzień
-
Introduction to Tensorflow and Keras jest jednodniowym warsztatem dla osób ze znajomością Pythona lub innego języka programowania na poziomie co najmniej średniozaawansowanym, zaznajomionymi także z podstawami Machine Learning. Celem warsztatów jest zaprezentowanie głównych konceptów dwóch popularnych bibliotek Machine Learning: Tensorflow i Keras. Na kursie uczestnicy będą pracować na przygotowanych wcześniej zbiorach danych i przygotowywać aplikację korzystające z modeli uczenia maszynowego od podstaw. Uczestnicy dowiedzą się jak używać konkretnych narzędzi w celu stworzenia projektu opartego o architektury uczenia maszynowego – kurs zawiera także 4 ćwiczenia.
Po szkoleniu będziesz wiedział jak:
- przygotować swoją pierwszą aplikację Machine Learning od podstaw
- poznasz podstawy bibliotek Tensorflow i Keras
Zobacz cały konspekt szkolenia Introduction to Tensorflow and Keras >>
- React - a pragmatic introduction | 20 lutego Kraków | 2 dni
-
Na warsztacie uczestnicy poznają techniki budowania reużywalnych, testowalnych komponentów, które pozwolą na pisanie skalowalnych aplikacji webowych. Kurs nie tylko nauczy Cię tworzyć kompleksowe aplikacje z wykorzystaniem biblioteki React wraz z połączeniem architektury wykorzystującej Reduxa, ale też zapozna z narzędziami wykorzystywanymi codziennie przez miliony programistów z całego świata. Zapisując się na ten warsztat powinieneś posiadać wiedzę z JavaScript na poziomie średniozaawansowanym, znać specyfikację ES2015, a także posiadać podstawy wiedzy na temat HTML i CSS.
Zobacz cały konspekt szkolenia React – a pragmatic introduction >>
Doświadczeni trenerzy Codete, którzy na co dzień są praktykami w swoich dziedzinach, gwarantują bardzo wysoki poziom merytoryczny powyższych warsztatów. Kursy są inicjatywą ukierunkowaną na transfer wiedzy dla globalnej społeczności IT.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt za pomocą formularza dostępnego poniżej.