Łączymy siły z liderami IT! Compendium CE częścią Sieci Przemysłowo-Akademickiej
czwartek, 13 luty 2025
Z radością informujemy, że spośród setek zgłoszeń Compendium CE, wraz z 49 innymi organizacjami, zostało wybrane do pierwszej grupy tworzącej akademicką część Industry-Academia Network – inicjatywy uruchomionej przez Komisję Europejską w celu zmniejszenia luki w umiejętnościach cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej. Celem tej sieci jest wspieranie współpracy między środowiskiem akademickim a przemysłem, aby lepiej dopasować potrzeby rynku pracy w obszarze cyberbezpieczeństwa do oferty edukacyjnej i szkoleniowej.
Dzięki uczestnictwu w Sieci będziemy mieli możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z pozostałymi 49 członkami reprezentującymi sektor akademicki (instytucje szkolnictwa wyższego i dostawcy szkoleń) oraz z 17 partnerami reprezentującymi przemysł (Bitkom Akademie, CompTIA, Cisco, Fortinet, Gen, Google, ISACA, IBM, ISC2, Kajaani University of Applied Sciences, Leonardo, Microsoft, NVIDIA Deep Learning Institute, Orange Group, SANS Institute, SAP, Workday) w celu zawarcia partnerstw przyczyniających się do rozwoju pracowników cyberbezpieczeństwa w Europie.
Główne zadania Sieci Przemysłowo-Akademicjkiej w ramach Cybersecurity Skills Academy:
- Wzmacnianie współpracy: budowanie silniejszych relacji między przedstawicielami przemysłu a uczelniami wyższymi, sojuszami uniwersyteckimi w Europie oraz dostawcami edukacji i szkoleń zawodowych (VET).
- Tworzenie wspólnych inicjatyw: opracowywanie wspólnych programów nauczania, mentoringu, staży i innych działań mających na celu zmniejszenie luki kompetencyjnej na unijnym rynku pracy.
- Podnoszenie kwalifikacji kadry: budowanie solidnego ekosystemu wspierającego rozwój wysoko wykwalifikowanej kadry w obszarze cyberbezpieczeństwa w UE.
- Dostosowanie do potrzeb rynku: zapewnienie, że oferta edukacyjna i szkoleniowa odpowiada rzeczywistym wymaganiom rynku pracy w zakresie cyberbezpieczeństwa.
- Monitorowanie i finansowanie: definiowanie wskaźników pozwalających monitorować rynek pracy w celu lepszego kierowania funduszy na zaspokajanie potrzeb sektora cyberbezpieczeństwa.
Działania te mają na celu zmniejszenie luki kompetencyjnej w zakresie cyberbezpieczeństwa i stworzenie bezpieczniejszego środowiska cyfrowego dla wszystkich Europejczyków.
Więcej informacji: https://digital-skills-jobs.europa.eu/en/cyber-skills-academy-get-involved