F-Secure rozpoczyna współpracę z Veracomp i Compendium
środa, 04 wrzesień 2002
F-Secure Corporation, fiński producent rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego podpisał umowy z firmami Veracomp i Compendium. Veracomp został dystrybutorem oprogramowania szyfrującego, antywirusowego oraz zapór ogniowych F-Secure. Compendium natomiast uzyskało status autoryzowanego centrum edukacyjnego F-Secure w Europie Środkowo-Wschodniej.
Dzięki podpisanej umowie, Veracomp rozszerza ofertę rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego i może zaproponować polskim firmom integracyjnym kompleksowy pakiet rozwiązań, szkoleń i usług w tym zakresie. W ten sposób dystrybutor ułatwi im realizację projektów wdrożeniowych dotyczących zabezpieczenia systemów informatycznych przed atakami cyberterrorystów i wirusami komputerowymi. "Zaangażowanie przedsiębiorstw w zwiększanie bezpieczeństwa stwarza nowe możliwości dla firm integracyjnych" - uważa Mariusz Kochański, dyrektor działu systemów sieciowych Veracomp - "Korzystając z naszego zaplecza logistycznego, konsultingowego i edukacyjnego, mogą one, stosunkowo łatwo i szybko, rozbudować oferowane przez siebie usługi informatyczne o nowy, rozwijający się obszar technologiczny."
Oferta F-Secure w Veracomp obejmuje oprogramowanie szyfrujące dla wszystkich systemów operacyjnych, zapory ogniowe oraz programy antywirusowe dla serwerów, stacji roboczych i bram internetowych. Jej integralną częścią jest doradztwo techniczne i serwis. Veracomp od lat specjalizuje się w bezpieczeństwie sieciowym. Jest autoryzowanym dystrybutorem firm Nokia Internet Communications, Internet Security Systems, Computer Associates. Kontrakt z F-Secure Corporation jest już czwartą umową dystrybucyjną z dostawcą tego typu rozwiązań. Ponadto, dystrybutor posiada w ofercie produkty bezpieczeństwa sieciowego firm Lucent Technologies i 3Com.
Z kolei Compendium, jako autoryzowane centrum Edukacyjne F-Secure w Europie Środkowo-Wschodniej (ang. F-Secure Training Partner) przygotowało program szkoleniowy składający się z siedmiu modułów. Tworzą go dwupoziomowy cykl szkoleń w zakresie oprogramowania szyfrującego: ("F-Secure SSH™ 5.1/3.0.1 Course", "F-Secure SSH™ 5.1/3.0.1 Advanced Course") oraz kursy szczegółowe dotyczące pozostałych produktów F-Secure ("F-Secure Anti-Virus™ for Microsoft Exchange Course v.1.00", "F-Secure Policy Manager™ 5.10 Course", "F-Secure Anti-Virus™ for Firewalls Course v.1.11", "F-Secure Anti-Virus™ for Internet Mail Course v.1.10", "F-Secure Anti-Virus™ plus Course"). Szkolenia adresowane są do pracowników firm integracyjnych, administratorów sieci oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo systemów informatycznych. Uczestnicy zdobywają umiejętności projektowania, wdrażania i administracji produktów F-Secure w różnych platformach sprzętowych i środowiskach systemowych, potwierdzone uzyskaniem certyfikatu. Szkolenia, prowadzone zgodnie z metodą "see, hear and touch", składają się z części teoretycznej i warsztatów, w trakcie których rozwiązania pokazywane są w działaniu. Każdy kurs zakończony jest egzaminem, a prowadzą go autoryzowani trenerzy. Szkolenia F-Secure kosztują od 460 do 520 euro.
Compendium stało się zapleczem szkoleniowym w zakresie zabezpieczania sieci komputerowych dla przedsiębiorców z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Łotwy, Litwy, Estonii, Słowenii i Chorwacji. Jest autoryzowanym centrum edukacyjnym firm Nokia Internet Communications i Internet Security Systems w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej (drugim w Europie) centrum edukacji technicznej 3Com ATEC (ang. Authorized Technical Education Center).
Informacje o F-Secure Corporation
Założona w 1998 roku w Finlandii firma jest dziś wiodącym dostawcą oprogramowania zabezpieczającego serwery, komputery stacjonarne i przenośne oraz urządzenia typu handheld przed atakami hakerów i wirusami komputerowymi. Centrala firmy mieści się w Helsinkach, a jej główny oddział w San Jose (USA). Pozostałe biura sprzedaży znajdują się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji i Japonii. Z oprogramowania F-Secure korzystają największe na świecie korporacje, firmy telekomunikacyjne, linie lotnicze, siły zbrojne i administracja państwowa. Klientami firmy są m.in. Cap Gemini, Barclays Bank, Tesco, Glanbia, Deutsche Telekom, Aachener-Munchener, J&W, Honda, Tokyo-Mitsubishi Bank, Partek, ICL Invia, Sonera, Verizon