Jedyny w swoim rodzaju obóz dla jedynych w swoim rodzaju dzieci IT. Wypoczynek w chmurach, nowa wiedza i umiejętności zarządzające, zabawa w cyberdetektywa - to wszystko w jednym miejscu!

 

Compendium Summer Camp 2022

Lato jest nie tylko sezonem wypoczynkowym, ale również dobrą okazją na pogłębienie swojej wiedzy lub zdobycie nowej. W Compendium CE wiemy, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego ruszamy z II edycją Compendium Summer Camp 2022!

Compendium Summer Camp 2022 to cykl szkoleń, webinariów i warsztatów w trybie online lub hybrydowym. Po analizie rynku IT, wyselekcjonowaliśmy najbardziej topowe tematy do przedstawienia w trakcie 2 najgorętszych miesięcy tego lata! Różnorodność szkoleń i wiedzy na pewno nie pozwolą Ci się nudzić!  

 

Tego roku przy Compendiowym ognisku będziemy mówić między innymi o cyberbezpieczeństwie, zarządzaniu, sieci i wielu innych aktualnych tematach! Uczestnicy będą mieli okazję otrzymać cenną wiedzę od samych ekspertów, którzy na co dzień działają na cybernetycznym placu boju, między innymi:

Jarosław Biniek – Guru SUSE Rancher zapozna nas z architekturą, obsługą i bezpieczeństwem środowisk kontenerowych.

Adam Jakubiec – Jako Yoda narzędzia Mimikatz poprowadzi nas przez tajniki oprogramowania i na praktyce nauczy uzyskania pełnej kontroli nad celem.

Sławomir Grzyb - podzieli się swoją supermocą odzyskiwania utraconej widoczności ruchu w sieci jak również odpowie na odwieczne cyberpytanie „Decryptować czy nie decryptować”.

Łukasz Knysak – Poprowadzi nas przez chmury z F5 Distributed Cloud WAAP, opowie, jak zostać stróżem aplikacji webowych i API z rozwiązaniami NGINX. 

 

Żądnym wiedzy uczestnikom polecamy dokonywać wcześniejszych rezerwacji, ponieważ miejsca są ograniczone!

 

Ile będzie trwało wydarzenie?

Opierając się na statystyki rozwoju branży IT, przygotowaliśmy szkolenia i webinaria z najbardziej aktualnych tematów. Przez 2 najgorętsze miesiące tego lata (lipiec i sierpień) codziennie będziesz miał_ła okazję do zdobycia ciekawej i pożytecznej wiedzy.

 

Czy udział jest płatny?

Szkolenia i webinaria są dostępne bezpłatnie lub za symboliczną opłatę – obowiązuje rejestracja.

 

Gdzie sprawdzę harmonogram?

Zapraszamy do sprawdzenia harmonogramu na dedykowanej stronie Compendium Summer Camp 2022 i obserwowania naszych mediów społecznościowych - Facebook i LinkedIn, gdzie co tydzień będziemy informować o wszystkich aktualnościach i terminach szkoleń.

 

Gdzie się zarejestrować?

Rejestracja jest dostępna na stronie Compendium Summer Camp 2022.

Harmonogram Compendium Summer Camp 2022

Lipiec:

 • SUSE Rancher - pokaz na żywo obsługi infrastruktury kontenerowej for Free
 • Mimikatz - warsztaty praktyczne
 • Phishing, zero-day a może botnet? Czy Twój firewall Cię ochroni? for Free
 • Security Awareness - Escape Room
 • SUSE NeuVector - bezpieczeństwo nowej generacji dla środowisk kontenerowych for Free
 • Czego firewall nie widzi przed tym admin nie ochroni... for Free

 

Sierpień:

 • Azure Key Vault - tajemnicze urządzenie do przechowywania tajemnic for Free
 • Rola Scrum Master'a w projektach zwinnych for Free
 • DevOps IT UpSkilling for Free
 • SUSE Harvester - jak prosto zarządzać z jednego miejsca kontenerami i maszynami wirtualnymi for Free
 • Phishing, zero-day or botnet? Is Your firewall protecting You? for Free
 • What the firewall can't see, the admin will not protect against this... for Free
 • Product Owner czyli kluczowa rola w definiowaniu potrzeb biznesowych for Free
 • DevSecOps Basics for Free
  • 19.08.2022 15:00-16:30 webinar

   A basic introduction to DevSecOps, suitable for summer camp, and appropriate to gain a preliminary understanding of what DevSecOps solutions can bring to the table. Cover the basics of what DevSecOps means and how it applies to software delivery. Explain why the fundamentals of DevSecOps are a cultural process, rather than a technical one, which makes it both easier and harder to adapt in organizations. Suggest why having a DevSecOps mindset can help accelerate delivery even when technical solutions are falling behind. Introduce some of the terminology associated with DevSecOps, suggest some basic coding, security, and delivery practices as well as some future paths for learning.

   Speaker: Mark Peters - Technical Lead @tinycyber

   Price: 0 PLN Number of places: 30 zapisz sie-->

 • Członek zespołu Scrum czyli jak pracować w zwinnym zespole for Free
  • 24.08.2022 11:00-12:30 webinar

   Agenda: •Członek zespołu Scrum czyli jak pracować w zwinnym zespole •Samoorganizacja, zmienność i transparentność co to oznacza dla Scrum Developera •Jak rozwijać się w zespole Scrumowym? •Szkolenia i certyfakacja •Sescja Q&A

   Prowadząca: Anna Sadowska

   Cena: 0 PLN Ilość miejsc: 30 zapisz sie-->

 • Wykorzystanie rozwiązań NGINX do ochrony aplikacji webowych oraz API for Free
  • 30.08.2022 09:00-16:00 warsztaty

   Współczesne metody tworzenia kodu i udostępniania aplikacji potrzebują elastycznych rozwiązań, które wzajemnie będą w stanie się uzupełniać i integrować. Niezależnie od miejsca, w którym chcemy uruchomić aplikację - środowisko on-prem, chmura prywatna czy chmura publiczna.

   Mnogość dostępnych narzędzi do udostępniania kodu, integracji i automatyzacji powoduje, że każde środowisko jest inne. Jednocześnie chcielibyśmy, aby rozwiązania te wzajemnie idealnie ze sobą współgrały.

   W nowoczesnych aplikacjach bardzo ważną rolę spełniają API. Niezwykle istotnie jest zatem odpowiednie ich zabezpieczenie, ale bez wpływu na szybkość wdrażania aplikacji i jej kolejnych wersji.

   W trakcie warsztatów skupimy się na rozwiązaniach z portfolio firmy F5 Networks: NGINX.

   Uczestnicy będą mieli okazję w praktyce przetestować to rozwiązanie oraz poznać różne scenariusze jego wykorzystania w celu zabezpieczenia aplikacji webowych oraz API. Sprawdzić, jak to rozwiązanie może pomóc administratorom DevOps, SecOps, NetOps szybko i bezpieczne dostarczyć kod aplikacji do użytkownika.

   Szkolenie prowadzone w trybie hybrydowym: wirtualna sala i stacjonarnie w siędzibie F5 Poland (ul.Towarowa 28, Warszawa)

   Prowadzący: Łukasz Knysak - Certified F5 Networks Trainer

   Cena: 0 PLN Liczba miejsc: 30 zapisz sie-->

 • Scenariusze wykorzystania chmurowych mechanizmów zabezpieczania aplikacji z użyciem F5 Distributed Cloud WAAP for Free
  • 31.08.2022 09:00-16:00 warsztaty

   Współczesne metody tworzenia kodu i udostępniania aplikacji potrzebują elastycznych rozwiązań, które wzajemnie będą w stanie się uzupełniać i integrować. Niezależnie od miejsca, w którym chcemy uruchomić aplikację - środowisko on-prem, chmura prywatna czy chmura publiczna.

   Mnogość dostępnych narzędzi do udostępniania kodu, integracji i automatyzacji powoduje, że każde środowisko jest inne. Jednocześnie chcielibyśmy, aby rozwiązania te wzajemnie idealnie ze sobą współgrały.

   W nowoczesnych aplikacjach bardzo ważną rolę spełniają API. Niezwykle istotnie jest zatem odpowiednie ich zabezpieczenie, ale bez wpływu na szybkość wdrażania aplikacji i jej kolejnych wersji.

   W trakcie warsztatów skupimy się na rozwiązaniach z portfolio firmy F5 Networks: platformy chmurowej F5 Distributed Cloud.

   Uczestnicy będą mieli okazję w praktyce przetestować to rozwiązanie oraz poznać różne scenariusze jego wykorzystania w celu zabezpieczenia aplikacji webowych oraz API. Sprawdzić, jak to rozwiązanie może pomóc administratorom DevOps, SecOps, NetOps szybko i bezpieczne dostarczyć kod aplikacji do użytkownika.

   Szkolenie prowadzone w trybie hybrydowym: wirtualna sala i stacjonarnie w siędzibie F5 Poland (ul.Towarowa 28, Warszawa)

   Prowadzący: Łukasz Knysak - Certified F5 Networks Trainer

   Cena: 0 PLN Liczba miejsc: 30 zapisz sie-->

 • Security Awareness - Escape Room
  • 30.09.2022 10:00-12:00 gra typu "Escape Room"

   Gra ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej cyberbezpieczeństwa wśród uczestników. Podczas gry kładziony będzie nacisk na współpracę wewnątrz grupy w celu realizacji wspólnego zadania - szukania ukrytych wskazówek i rozwiązywania zagadek opartych o prawdziwe sytuacje. Uczestnicy będą musieli pracować pod presją czasu i, używając swojej kreatywności, sprostać wyzwaniom. Rozgrywka wraz z tłumaczeniem zadań nie przekroczy dwóch godzin, tak aby uczestnicy mogli być skupieni przez cały czas. Przez cały czas trwania gry będą dostępni opiekunowie, którzy będą prowadzić rozgrywkę tak, aby drużyna poruszyła wszystkie najważniejsze aspekty. Do realizacji wszystkich zadań nie jest wymagana wiedza techniczna (każdy pracownik biurowy powinien poradzić sobie ze wszystkimi aspektami). Jedynym wstępnym wymaganiem dla uczestników jest chęć czynnego uczestnictwa, gdyż chęć i dociekliwość uczestników są kluczowe dla zrealizowania zadań jak i zrozumienia całego konceptu jaki niesie ze sobą escape room.

   Podczas realizacji gry typu escape room zostaną poruszone następujące aspekty:•Odróżnianie bezpiecznych maili od maili phishingowych •Bezpiecznym przechowywaniu haseł •Doboru środków bezpieczeństwa do ochrony wrażliwych danych •Fizyczny dostęp i polityka firmy dotycząca przyznawania dostępu (autoryzacji) •Ręczne odszyfrowywanie utajnionych wiadomości •Zabezpieczenie plików, zapewnianie poufności i integralności danych (7zip) •Przesyłanie w sposób bezpieczny wrażliwych danych •Łamanie haseł, wpływ długości i skomplikowania hasła na jego bezpieczeństwo •Rozpoznawanie zagrożeń (nieznany USB, nieznani nadawcy wiadomości, etc.)

   Cena: 200 PLN Liczba miejsc: 10 zapisz sie-->