Szkolenia dofinansowane z KFS w Compendium CE

poniedziałek, 18 styczeń 2016

UWAGA:
Przygotowaliśmy nowy poradnik, jak uzyskać dofinansowanie z funduszy KFS w roku 2019.

Sprawdź jak uzyskać dofinansowanie na szkolenia z KFS 2019 >> Ruszyło finansowanie szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego - już teraz możesz uzyskać finansowanie wybranych przez Ciebie szkoleń IT na poziomie od 80% do 100% ich wartości. Jeżeli chcesz uzyskać finansowanie kursów z KFS powinieneś się spieszyć - środki funduszu na 2016 rok są ograniczone i o otrzymaniu finansowania będzie decydować m.in. kolejność składania wniosków.

 1. Czym jest KFS?
 2. Kto może szkorzystać z dofinansowania szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego?
 3. Jak mogę uzyskać dofinansowanie szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego dla moich pracowników?
 4. Szkolenia informatyczne dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
 5. Dlaczego właśnie Compendium CE?
 6. Jakie szkolenia IT wybrać?

szkolenia dofinansowane z KFS

1. Czym jest KFS?

KFS logo

Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest finansowany ze środków Funduszu Pracy. Jego celem jest dofinansowanie szkoleń dla pracowników i pracodawców tak, aby dostosowywali oni swoje kompetencje i umiejętności do zmieniających się ciągle wymagań rynku pracy. KFS udziela wsparcia firmom na zasadzie pomocy de minimis – czyli bezzwrotnego wsparcia dla przedsiębiorstw przez państwo.

Pracodawca może uzyskać aż 80% dofinansowania do szkoleń dla swoich pracowników (20% wkład musi wnieść sam). Wyjątkiem są tutaj mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 10 osób – one mogą uzyskać dofinansowanie na poziomie 100% szkolenia. Środki KFS są przyznawane przez Powiatowy Urząd Pracy i mogą one być przeznaczone na szkolenia i egzaminy podnoszące kompetencje pracowników.


2. Kto może szkorzystać z dofinansowania szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego?

Dofinansowanie kształcenia ze środków KFS jest ogólnodostępne i mogą z nich skorzystać firmy, urzędy, fundacje, które prowadzą swoją działalność na terenie Polski.
Kwota, która przypada do wykorzystania na jednego pracownika wynosi około 12 000 zł.


3. Jak mogę uzyskać dofinansowanie szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego dla moich pracowników?

Pracodawca, aby uzyskać dofinansowanie musi złożyć wniosek do PUP-u (Powiatowy Urząd Pracy) właściwego dla miejsca zarejestrowania działalności gospodarczej. Wnioski takie można składać zarówno w urzędzie jak i poprzez sieć Internet (pod warunkiem posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego). Formularze takie powinny być dostępne na stronach Powiatowych Urzędów Pracy. Ponadto osoba, która pełni w PUP-ie rolę doradca klienta szczegółowo doradzi i wyjaśni jak złożyć wniosek o dofinansowanie kształcenia pracowników.

Środki na kształcenie pracowników z KFS są przekazywane na konto, które pracodawca wskazał we wniosku. Beneficjent dofinansowania ma obowiązek dostarczenia dokumentów potwierdzających nabycie danych szkoleń do miejscowego Urzędu Pracy. Ważną informacją dla pracodawców jest to, że dofinansowanie szkolenia danego pracownika można uzyskać bez względu na rodzaj umowy czy wymiar etatu na jaki jest zatrudniony. Pracodawca również może skorzystać z dofinansowania na szkolenia dla siebie na takich samych zasadach jak pracownicy.

Ważna informacja!
To dany PUP decyduje o przyznaniu środków na szkolenia na podstawie wniosku złożonego przez zainteresowaną firmę. Jeżeli chcesz skorzystać ze szkoleń infromatycznych Compendium CE i nie wiesz jak wypełnić wniosek, skontaktuj się z nami - u nas otrzymasz profesjonalną pomoc dedykowanego dla Ciebie doradcy, który od początku do końca pomoże wypełnić Ci wniosek oraz poinformuje jak skutecznie złożyć go w twoim Urzędzie Pracy.

Jak działa KFS

Znajdź swój urząd pracy


4. Szkolenia informatyczne dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Na rok 2016 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło ponad 191 mln zł na dofinansowanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą być przeznaczone na dowolne szkolenie informatyczne lub szkolenie marketingowe dostępne w ofercie Compendium CE. Nie czekaj aż środki zostaną rozdysponowane – już teraz złóż wniosek do swojego urzędu pracy i wybierz odpowiednie szkolenie IT dla siebie. Pamiętajcie też, że na stronie głównej możecie przeglądać nasz katalog szkoleń w podziale na tematykę kursów IT.

Oferta szkoleń Compendium CE


5. Dlaczego właśnie Compendium CE?

 • Compendium CE jest liderem na polskim rynku szkoleń informatycznych i działa już od 16 lat (od roku 2000). Jesteśmy autoryzowanym ośrodkiem szkoleniwym wielu wiądących producentów IT, m.in. Microsoft, Red Hat, SUSE, Oracle, HP, Fortinet, Novell, Extreme Networks, Mile2, Symantec, Check Point i wielu wielu innych.
 • Bardzo duża kadra doświadczonych, autoryzowanych trenerów, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny szkoleń.
 • Nasze szkolenia informatyczne są przeprowadzane w nowoczesnych salach szkoleniowych, przy użyciu najnowszego sprzętu. W czasie szkolenia IT zapewniamy uczestnikom pełny catering wraz z obiadem.
 • Każda zainteresowana osoba, która będzie chciała skorzystać z finansowania naszych szkoleń IT z funduszy KFS otrzyma pełną pomoc i wsprawcie dedykowanego doradcy, który pomoże wybrać odpowiednie szkolenia dla pracowników, wypełnić wniosek o dofinansowanie składany do UP oraz udzieli wszelkich niezbędnych informacji jak taki wniosek skutecznie złożyć.
 • Compendium CE zostało wyróżnione licznymi nagrodami (m.in. Diamenty Forbers) oraz posiada certyfikat Małopolski Standard Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES), który jest gwarancją wysokiej jakości przeprowadzanych przez nas szkoleń.


6. Jakie szkolenia IT wybrać?

W ofercie Compendium CE jest ponad 1000 autoryzowanych szkoleń informatycznych i marketingowych, dlatego wybór jest bardzo duży. Kwota przypadająca na jednego pracownika to 12 tys. zł, dlatego można wybrać konkretne scieżki szkoleniowe, tak aby pozyskana wiedza była kompletna. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób dobrać szkolenia bądź które ścieżki szkoleniowe będą najlepsze dla Twoich pracowników, skontaktuj się z nami - otrzymasz pomoc dedykowanego doradcy, który doradzi i rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Przykładowe ścieżki szkoleniowe, które mieszczą się w kwocie dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (jeżeli jesteś zainteresowany innymi szkoleniami, nasz doradca doradzi odpowiednią ścieżkę szkoleniową dla Twojej firmy):Zobacz naszą ofertę szkoleniową i skomponuj swoją własną ścieżkę szkoleniową!

Oferta szkoleń Compendium CE

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z naszymi doradcami,
którzy pomogą wypełnić wniosek i wybrać odpowiednie szkolenia informatyczne
dla Ciebie i Twoich pracowników.

Zadzwoń!
tel.: (12) 29 84 777
mail: szkolenia@compendium.pl

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.