Kurs z Open Source INTelligence, czyli biały wywiad już dostępny w Compendium CE

środa, 30 sierpień 2017

Funkcjonujący na zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych, skrót OSINT, rozwijany w polskich opracowanych jako: wywiad ze źródeł otwartych, wywiad jawnoźródłowy lub też biały wywiad określa wszelkie formy zdobywania informacji z wykorzystaniem różnego rodzaju powszechnych, ogólnodostępnych oraz przede wszystkim jawnych środków.


Szkolenia z białego wywiadu

Publicznie dostępne źródła informacji, jak i legalne metody ich pozyskiwania są powszechnie wykorzystywane na całym świecie. Takie sposoby wykorzystują między innymi wywiadownie gospodarcze, służby specjalne, organy ścigania, pracownicy działów zakupów, kadr czy marketingu. Obecnie, kiedy znaczna część naszego życia prywatnego czy biznesowego dzieję się w Internecie, techniki białego wywiadu cały czas dostosowują się do nowych możliwości, takich jak np. sieci społecznościowe (Facebook, Twitter, Instagram) czy nowoczesne wyszukiwarki internetowe. Internet oferuje również dostęp do wszelkiego rodzaju baz informacji online czy to bezpłatnych czy dostępnych na zasadach abonamentu niemniej oznacza to łatwy dostęp do potencjalnie interesujących informacji.

Tym samym wiedza i umiejętności związana z procesem OSINT, tak specjalistyczna i typowa do niedawna dla służb wywiadowczych, staje się pożądana przez znacznie szerszą grupę odbiorców.

Wszystkich zainteresowanych tematyką OSINT zapraszamy na nasze szkolenie:

OSINT – metody gromadzenia danych z publicznie dostępnych źródeł >>

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane