10 powodów, dlaczego warto certyfikować pracowników w branży IT

czwartek, 07 styczeń 2021

certyfikacja Microsoft

1.      Certyfikuj pracowników z technologii, na których opiera się Twój biznes

Według najnowszego raportu IDC (“Business Value of Digital Transformation and the Contribution of a Growth Mindset in IT,” May 2020) niezwykle istotną kwestią dla firm w branży IT jest wybór programu certyfikacji od “znaczącego dostawcy usług IT” lub takiego programu certyfikacji, który jest „standardem w branży”. Usługi i rozwiązania firmy Microsoft są właśnie takim standardem – jak podaje sam Microsoft jego usługi są używane ponad 2 razy częściej niż następnego pod tym względem konkurenta w tabeli.

2.      Certyfikacje zwiększą poziom wiedzy i bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie

Szkolenia i certyfikaty firmy Microsoft mogą pomóc organizacjom we wprowadzaniu innowacji i pozostaniu stale konkurencyjnym, tworząc nowe możliwości i pomysły w związku z używaną technologią. Według ostatnich badań 91% certyfikowanych specjalistów technicznych uważa, że wysiłek włożony w zdobywanie nowych umiejętności ma duży wpływ na ich sukces w „cyfrowej transformacji”. Ta sama proporcja specjalistów technicznych uważa, że szkolenia i certyfikacja znacząco przyczyniają się do sukcesu tzw. „digital transformation”.

Przypominamy, że w Compendium CE można nabywać vouchery na egzaminy Microsoft online. Jeżeli jesteś zainteresowany napisz maila na egzaminy@compendium.pl

3.      Certyfikacja pozwoli zlokalizować i uzupełnić luki w wiedzy specjalistów IT

Tzw. „IT skill gap” wzrosła w przeciągu ostatnich 3 lata aż o 155%, jednocześnie firmy mają bardzo duży problem z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników. Niewątpliwą zaletą osób, które posiadają certyfikację jest oficjalne potwierdzenie poziomu ich wiedzy i umiejętności, a ponad połowa osób, odpowiedzialnych za rekrutację kadry IT w dużych firmach odpowiedziała,  że certyfikacja jest dużą zaletą wśród kandydatów. 60% respondentów odpowiedziało też, że braki w umiejętnościach kosztują ich dodatkowo od trzech do ośmiu godzin tygodniowo na pracownika.

4.      Dzięki certyfikacji zwiększysz zyski

Według Association for Talent Development firmy, które oferują kompleksowe programy szkoleniowe mają średnio o 218% wyższy dochód na pracownika niż firmy bez takich programów. Ponadto firmy te osiągają również o 24% wyższą marżę w porównaniu do firm bez sformalizowanych programów szkoleń.

5.      Dzięki certyfikacji łatwiej zmierzysz ROI

Certyfikacja daje niezaprzeczalną wartość menadżerom i pracodawcom. 93% pracodawców na świecie uważa, że certyfikowani pracownicy wnoszą do firmy wartość dodaną przekraczającą koszt certyfikacji. 55% spośród badanych stwierdziło, że umiejętności jakie daje certyfikacja można przenieść bezpośrednio na obowiązki pracownicze.

6.      Certyfikowani pracownicy sami wprowadzają ulepszenia

W porównaniu do innych pracowników IT specjaliści z certyfikatem Microsoft są o 93% bardziej produktywni i o prawie 60% bardziej efektywni. Pracownicy z certyfikatem lepiej sobie radzą ze spełnianiem wymogów klientów, wykazują większą produktywność, mniej czasu zajmuje im troubleshooting, a także szybciej kończą projekty

7.      Certyfikacja długofalowo wpłynie pozytywnie na Twój zespół

Pracownicy, którzy uważają, że mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez stały wysiłek i szkolenia mają tzw. „growth mindset”. Specjaliści IT z takim nastawieniem po uzyskaniu certyfikacji znacznie częściej chcą używać nowych umiejętności w codziennej pracy i z większym zapałem podchodzą do rozwiązywania trudnych problemów. 93% badanych wierzy, że wysiłek włożony w naukę i zdobycie certyfikacji przyczynia się znacznie do tzw. „digital transformation”. Ponadto posiadacze certyfikatów wzmacniają w zespole chęć stałej nauki i ciągłego rozwoju swoich umiejętności. Osoby takie są pewne siebie i posiadają wiedzę, której przedsiębiorstwa potrzebują, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania i wyprzedzać konkurencję.

8.      Certyfikacja skupia się na „big picture”

Cloud computing i powiązane z nim technologie całkowicie zmieniło podejście do biznesu, zwłaszcza w perspektywie ostatniego roku. Usługi chmurowe rozwijają się bardzo dynamicznie, szacuje się, że w 2021 roku biznes ten będzie wart 300 miliardów dolarów. Tym samym wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z certyfikacjami chmurowymi – np. zapotrzebowanie na ludzie ze specjalizacją w Azure wzrosło aż o 1107% w latach 2014-2019. Certyfikaty Microsoft oparte o role zawodowe, koncentrują się na aktualnych potrzebach rynku i są obecnie najlepszym sposobem na budowanie umiejętności potrzebnych zespołom w erze chmury.

9.      Certyfikacja pracowników a rozwój osobisty

67% certyfikowanych specjalistów twierdzi, że dzięki certyfikacji są bardziej pewni siebie w codziennych obowiązkach, 41% stwierdziło, że czerpie większą satysfakcję z pracy, a 35% że dzięki certyfikacji pewniej patrzą w swoją zawodową przyszłość.

10. Certyfikacja pomaga w utrzymaniu pracowników

Odnosząc się do niedawnych badań opublikowanych przez serwis LinkedIn, firmy które inwestują w szkolenia i certyfikacje dla swoich pracowników, charakteryzują się o 53% mniejszą rotacją niż firmy, które tego nie robią. Dodatkowo te same badania pokazały, że koszty związane z wymianą pracownika mogą osiągać 50-60% rocznego wynagrodzenia tegoż, natomiast całkowity koszt „zamiany pracownika” może sięgnąć od 90% aż do 200% rocznego wynagrodzenia pierwotnego pracownika.

Dane w artykule zostały zaczerpnięte z następujących źródeł:

  1. IDC white paper, sponsored by Microsoft, “Business Value of Digital Transformation and the Contribution of a Growth Mindset in IT,” May 2020.
  2. Microsoft, “Earnings Release FY19 Q4,” Microsoft, 2019.
  3. Global Knowledge, ”2019 IT Skills and Salary Report,“ 2019.
  4. Business Training Experts, ”Profiting from Learning,“ September 2000.
  5. Pearson VUE, “2018 Value of IT Certification.”
  6. IDC white paper, sponsored by Microsoft, “Benefits of Role-Based Certifications,” June 2020.
  7. Mark Kaelin, “Cloud services dominate business strategy,” Tech Republic, May 2018.
  8. Tekla Perry, “SQL, Java Top List of Most In-Demand Tech Skills,” Spectrum, November 2019.
  9. LinkedIn, “2020 Global Talent Trends Report,” 2020.
  10. W.F. Cascio, “Managing Human Resources: Productivity, Quality of Work Life, Profits (7th ed.)”. Burr Ridge, IL: Irwin/McGraw-Hill. Mitchell, T.R., Holtom, B.C., & Lee, T.W. 2001.
Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.