Vouchery egzaminacyjne PeopleCert - procedura egzaminacyjna

środa, 31 marzec 2021

egzaminy prince2 itil

Na przestrzeni ostatniego roku otrzymaliśmy wiele zapytań dotyczących voucherów na egzaminy. W dobie pandemii takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne. Nie tylko możemy uzyskać certyfikat w dogodnym dla nas terminie, ale również nie musimy przy tym ruszać się z domu. Wystarczy laptop, stabilne połączenie z siecią i odrobina wolnego czasu.

 

Jednymi z najbardziej popularnych produktów z gamy portfolio Axelos jest PRINCE2® 6th edition oraz ITIL®4. Na przykładzie tych właśnie produktów pokrótce opiszemy możliwości skorzystania z voucherów egzaminacyjnych.

 

Tytułem wstępu warto wspomnieć, iż producent zaleca, aby przed odbyciem egzaminu przystąpić do szkolenia. Dzięki temu próg zdawalności jest o wiele wyższy. Można również podejść do niego „z marszu” ponieważ poziom Foundation nie ma wymagań wstępnych do tego, aby na taki egzamin się zarejestrować. W przypadku egzaminów na poziomie Practitioner, warunkiem przystąpienia jest posiadanie certyfikatu na poziomie Foundation oraz akredytowanego podręcznika. Istotną informacją jest to, że akredytor wyraził zgodę na korzystanie z elektronicznej wersji podręcznika na poziomie Practitioner (na razie do 31.12.2021r.) co wcześniej było niemożliwe (dopuszczano jedynie wersje papierową). Elektroniczny podręcznik powinien być otwarty na innym urządzeniu niż egzamin. Dodatkowo urządzenie musi pracować w trybie samolotowym.

 

Voucher można wykorzystać przez okres 12 miesięcy od momentu zakupu. Upoważnia on do jednokrotnego podejścia do egzaminu. W przypadku poczucia, iż pierwsza próba może nie zakończyć się sukcesem istnieje tzw. drugie podejście – opcja Take2Resit - jest ona stosunkowo tańsza aniżeli ponowny zakup kolejnego vouchera. Warunkiem jest zakup tego wariantu w momencie zamówienia pierwszej próby. Jeśli nie wykorzystamy vouchera w okresie 12 miesięcy, istnieje możliwość jego przedłużenia (maksymalnie o 6 miesięcy za dodatkową opłatą).

 

Aby móc przystąpić do egzaminu należy założyć konto bezpośrednio na stronie PeopleCert >> a następnie wybrać dla siebie dogodny termin z dostępnych na tejże stronie. Uwaga! Jeśli dojdziemy do wniosku, że nie chcemy przystąpić do egzaminu, nie możemy przepisać vouchera na inną osobę.


Co jest nam potrzebne do zrealizowania egzaminu:

  • stabilne połączenie internetowe,
  • laptop,
  • kamerka,
  • mikrofon,
  • dokument tożsamości,
  • przestrzeń, w której możemy samotnie spędzić godzinę czasu.  W trakcie trwania egzaminu nikt nie może wejść do pomieszczenia. Zdający musi być zupełnie sam.

Jak uzyskać voucher:

  • wystarczy wysłać zapytanie do naszego działu sprzedaży,
  • uiścić opłatę podając przy tym adres e-mail, na jaki ma zostać wysłany kod vouchera,
  • założyć konto na stronie PeopleCert,
  • zarejestrować się na egzamin!

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego poniżej lub bezpośrednio na adres e-mail szkolenia@compendium.pl

 

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.