Bezpłatne webinarium „Alternate Data Streams (ADS)”

piątek, 28 maj 2021

Zapraszamy na kolejne pełne wiedzy bezpłatne webinarium organizowane przez Compendium CE.

 

Tym razem tematyką spotkania będzie mało znany mechanizm alternatywnych ciągów danych (Alternate Data Streams – ADS) w systemie plików NTFS. Omówione zostanie jego działanie i oficjalne sposoby współczesnego wykorzystania oraz mechanizmy wykorzystywane przez złośliwe oprogramowanie do ukrywania złośliwego kodu. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja narzędzi przydatnych w trakcie analizy powłamaniowej. 


 

Webinarium odbędzie się 8 czerwca o godzinie 18:00 i będzie prowadzone przez wieloletniego trenera i specjalistę w tematyce bezpieczeństwa Adama Jakubca.

Bezpłatne webinarium ADS

 

Webinarium będzie trwało około 1,5 godziny i będzie prowadzone na żywo przez Trenera.

 

Agenda spotkania:

  1. Czym jest ADS
  2. Zastosowanie ADS
  3. Wykorzystanie narzędzi do obsługi ADS podczas analizy powłamaniowej.
  4. Pytania i odpowiedzi
 

Trener Adam Jakubiec to Certyfikowany Trener Microsoft (MCT), wykładowca akademicki. Bezpieczeństwem IT zajmuje się od kilkunastu lat. Prowadzi kursy z zakresu bezpieczeństwa produktów Microsoft i ogólnie pojętego cyberbezpieczeństwa; w tym z zakresu etycznego hackingu w ramach programów autorskich oraz autoryzowanych kursów Mile2, takich jak: C)PTE - Certified Penetration Testing Engineer oraz C)PEH Certified Professional Ethical Hacker. Zajmuje się również audytami, doradztwem i wdrażaniem rozwiązań dot. bezpieczeństwa teleinformatycznego (w tym infrastruktury klucza publicznego - PKI) dla organizacji i przedsiębiorstw na terenie całej Polski. Ekspert Komisji Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020”.


Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium i zapisaniu się przez poniższy formularz:

 

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.