Dofinansowanie 100% do szkoleń IT dla Branży Motoryzacyjnej - w Compendium CE.

wtorek, 22 luty 2022

Priorytet KFS na dofinansowanie do szkoleń IT !

Krajowy Fundusz Szkoleniowy na rok 2022 ruszył pełną parą. Od początku roku Powiatowe Urzędy Pracy systematycznie ogłaszają nabory wniosków. W najbliższych miesiącach ogłoszone zostaną pierwsze nabory wniosków lub nabory uzupełniające. Listę aktualnych naborów oraz procedurę ubiegania się o dofinansowanie można znaleźć w naszym artykule na temat KFS.

Bardzo istotne w procesie ubiegania się o środki na dofinansowanie szkoleń jest wykazanie odpowiedniego priorytetu wydatkowania środków. Wśród priorytetów z tzw. puli Ministra na rok 2022 na tle innych wyróżniona została branża motoryzacyjna.

(PM/7) „wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej” został wprowadzony z uwagi na trudności dotykające obecnie branżę motoryzacyjną w celu przeciwdziałania konieczności redukcji zatrudnienia.

Priorytet ten obejmuje pracodawców i pracowników zatrudnionych w firmach z szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej oraz przemysłu samochodowego, ale również w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją urządzeń i maszyn, o ile prowadzą produkcję dla branży motoryzacyjnej. Możliwość ubiegania się o dofinansowanie determinowana jest posiadaniem jako przeważającego odpowiedniego kodu PKD (wykazanego w kierunkowych wytycznych dla Urzędów Pracy załączonych u dołu artykułu) oraz wiarygodna argumentacja konieczności nabycia nowych umiejętności.

Dla specjalistów IT w firmach, które działają w branży motoryzacyjnej ten priorytet otwiera ogromne możliwości i zwiększa szanse na zrealizowanie szkoleń dofinansowanych. W obliczu pandemii szczególnie istotne stało się podnoszenie kwalifikacji i umiejętności pracowników w zakresie technologii informatycznych. Z niemal wszystkich szkoleń z oferty Compendium CE można skorzystać z możliwością dofinansowania. W naszej ofercie specjaliści IT znajdą między innymi autoryzowane szkolenia Microsoft, The Linux Foundation, a także szeroki katalog szkoleń związanych z bezpieczeństwem IT.

Dla pracowników branży motoryzacyjnej, nie tylko związanych bezpośrednio z działem IT polecamy szczególnie naszą ofertę szkoleń z zarządzania projektami.

Chociaż metodyki takie jak SCRUM czy Agile wywodzą się z prac nad oprogramowaniem, obecnie stosowane są również w wielu innych obszarach, które wymagają bardziej skomplikowanego, wieloetapowego procesu. Metodyki te mogą zatem zostać wdrożone np. w obszarze sprzedaży czy marketingu. Z roku na rok zwiększa się ich znaczenie i popularność.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń z tego zakresu:

 

Nabory wniosków w wielu powiatach w Polsce już wystartowały, nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym Działem Dofinansowań w celu uzyskania informacji oraz dokumentów niezbędnych do wniosku ->

Kontakt e-mail: dofinansowaniaIT@compendium.pl
Nr telefonu: 12 29 84 777

 


Źródła:
Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2022 – kierunkowe wytyczne dla Urzędów Pracy

 

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.