Ostatni dzwonek na pozyskanie dofinansowania z KFS na szkolenia IT!

środa, 30 marzec 2022

Priorytet KFS na dofinansowanie do szkoleń IT !

To już ostatnia szansa na pozyskanie środków na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego! W Powiatowych Urzędach Pracy zbliżają się ostateczne terminy naborów wniosków, a w części powiatów ogłoszono drugie nabory aby wykorzystać pozostałe środki. Listę aktualnych naborów oraz niezbędne informacje jak uzyskać dofinansowanie można znaleźć w naszym artykule dotyczącym KFS.
Dzięki Krajowemu Funduszu Szkoleniowemu można uzyskać dofinansowanie wynoszące od 80% do nawet 100% kosztów szkolenia. Wysokość pozyskanych środków na jednego uczestnika to aż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku, czyli ponad 15 000 zł.

 

Ważnym aspektem ubiegania się o dofinansowanie jest spełnienie jednego z określonych priorytetów, który należy wykazać we wniosku. Wśród nich znajdziemy m.in. priorytet dotyczący nowych technologii:

 

Priorytet PM/6) tj. wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych.
Czego dokładnie dotyczy powyższy priorytet można znaleźć na naszej stronie.

 

Wśród priorytetów została wyróżniona branża motoryzacyjna, o której pisaliśmy w artykule--->

Priorytet PM/7) tj. wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branżyMotoryzacyjnej.

Warto również zwrócić uwagę na zawody deficytowe w powiecie, w którym staramy się uzyskać dofinansowanie:

Priorytet PM/3) tj. wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danympowiecie lub województwie zawodach deficytowych.

 

Wśród tych zawodów nieraz wymienieni są technicy informatycy czy operatorzy systemów. Jest to świetna okazja na zdobycie nowych kwalifikacji czy podniesienie kompetencji. Branża IT wyróżnia się ciągłą potrzebą nauki, aby iść ramię w ramię z pędzącym, cyfrowym światem. Dlatego zachęcamy, żeby zweryfikować tegoroczne plany szkoleniowe z naszą ofertą i sięgnąć po środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego! W oferowanych szkoleniach można znaleźć autoryzowane szkolenia m. in. Fortinet, Microsoft, The Linux Fundation czy też szeroko pojętego bezpieczeństwa IT: CompTIA, Mile2, ale również z zarządzania projektami ITIL, PRINCE2.

Pracodawco nie czekaj, to już ostatni dzwonek na pozyskanie środków na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

Jeżeli masz pytania skontaktuj aię z naszym Działem Dofinansowań, aby uzyskać więcej informacji i dokumentów niezbędnych do wniosku!
Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania:
tel.: (12) 29 84 777
mail: dofinansowaniaIT@compendium.pl

 

 

Źródła:
Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2022 – kierunkowe wytyczne dla Urzędów Pracy
Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie - aktualna strona : Aktualność (praca.gov.pl)

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.