2021 Value of IT Certification Report

wtorek, 07 czerwiec 2022

Bardziej niż kiedykolwiek wartość certyfikatów IT jest nie do przecenienia. Gwałtowne przyjęcie technologii chmury i sieci bezprzewodowych w ciągu ostatnich lat spowodowało zapotrzebowanie na bardziej zwinne, wykwalifikowane zespoły IT wśród firm.

2021 Value of IT Certification Report

 

Pearson VUE opublikowali 2021 Value of IT Certification Report, który stał się podsumowaniem spostrzeżeń zebranych od ponad 29 000 kandydatów ze 160 krajów. Raport opiera się na 6 wcześniej opublikowanych dokumentach i przedstawia aktualny obraz wartości certyfikacji z perspektywy kandydata.

 

Według przeprowadzonych badań wynika, że zdobycie certyfikatu w branży IT staje się coraz bardziej pożądanym zarówno wśród osób zaczynających karierę jak również wśród doświadczonych specjalistów, chcących podnieść swoje kwalifikacje. Chociaż ostatnio pracodawcy niechętnie podejmowali się dofinansowania szkoleń i egzaminów, co najwyraźniej zostało spowodowane pandemią, liczba egzaminów wzrosła o 16% w porównaniu do poprzedniego roku.

 

W pewnym stopniu na wzrost liczby egzaminów certyfikacyjnych wpłynęła pandemia, ponieważ mieliśmy więcej czasu na siebie i na rozwój zarówno prywatny jak i zawodowy. Niemniej jednak, większość kandydatów (73%) zadeklarowali, iż ich główną motywacją do zdobycia certyfikatu jest podniesienie kwalifikacji. Uzyskanie certyfikatu pomogło kandydatom zdobyć podwyżkę lub awans, znaleźć wymarzoną pracę a nawet zwiększyć autorytet wśród współpracowników.

 

Według naszego spostrzeżenia, Compendium CE posiada w swojej ofercie szkolenia i certyfikacje ze wszystkich najbardziej pożądanych specjalizacji:

 

Zgodnie z udostępnionymi danymi w raporcie, pracodawcy również dużo osiągają dzięki certyfikowanym specjalistom – od takich korzyści jak wyższa jakość pracy, efektywność i wydajność do zysków finansowych. Według przeprowadzonych badań, szacunkowy zwrot z inwestycji na jednego uprawnionego pracownika to 10 000 USD.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą szkoleń oraz certyfikacji IT. Przejmij kontrolę nad swoją przyszłością!

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.