Linuksowe oprogramowanie Novella dla małego biznesu - od desktopu po serwer

Wednesday, 17 October 2007

Zestaw dla firm z sektora MPS to ekonomiczne rozwiązanie do pracy biurowej oraz organizacji pracy grupowej w sieci oparte na sprawdzonym oprogramowaniu open source i profesjonalnych usługach sieciowych Novella.

Novell wprowadził dzisiaj do sprzedaży Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition (www.novell.com/smallbiz) , oparty na Linuksie zestaw oprogramowania do organizacji środowiska IT w małej i średniej firmie. Pakiet dostępny jest w polskiej wersji językowej i zawiera wszystko, co jest potrzebne do łatwego korzystania w sieci ze wspólnych zasobów (danych i urządzeń), udostępniania plików, czy prowadzenia pracy grupowej. Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition obejmuje komponenty dla serwerów i desktopów pracujące na systemach Linux i Windows, w tym aplikacje biurowe, narzędzia obsługujące pocztę elektroniczną i wspomagające współpracę oraz wiele zaawansowanych produktów opartych na open source.

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition opiera się na platformie SUSE Linux Enterprise i zawiera sieć Novell Open Enterprise Server umożliwiającą zaawansowane zarządzanie danymi i pamięcią masową, a także tożsamością użytkowników i kontrolą dostępu, łączenie w klastry i przełączanie awaryjne, rozwiązanie Novell GroupWise do obsługi poczty elektronicznej i kalendarza, system SUSE Linux Enterprise Desktop (edycja Novella) pozwalający uzyskać pełną wydajność desktopów, popularny pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org dla systemów Windows i Linux (również edycja Novella)

Dzięki Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition średnie i małe firmy mogą wykorzystać szybko rosnący zbiór aplikacji i usług współpracujących z platformą Linux. Zawarty w pakiecie serwer SUSE Linux Enterprise może funkcjonować jako serwer aplikacji, obsługiwać strony internetowe, bazy danych (Oracle, IBM DB2, Sybase, MySQL, PostgreSQL itd.) lub dowolne ilości innych usług do zarządzania firmą.

W skład Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition wchodzi już wiele aplikacji open source skonfigurowanych
fabrycznie dla ułatwienia instalacji i konfiguracji, w tym:

  • HylaFAX - system obsługi faksów,
  • MailScanner - antyspamowy filtr poczty elektronicznej,
  • ClamAV- program antywirusowy skanujący pocztę elektroniczną,
  • iptables - zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem (firewall),
  • OpenVPN - kompletny system prywatnej sieci wirtualnej VPN (Virtual Private Network) posługującej się bezpiecznym kanałem transmisji SSL (Secure Socket Layers),
  • OpenVNC - program służący do zdalnego monitorowania i zarządzania komputerami użytkowników sieci,
  • zestaw narzędzi do budowy helpdesku.

Mniejsze firmy zwykle nie posiadają własnego działu IT. Dlatego Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition został opracowany tak, by ułatwić obsługę środowiska IT firmy przez zewnętrznych specjalistów. W tym celu wyposażono go w narzędzia ułatwiające instalację i konfigurację, całość oprogramowania umieszczono na jednym krążku DVD, a instalacja trwa maksymalnie godzinę. Pakiet zawiera ponadto narzędzia do zdalnego monitorowania środowiska IT oraz świadczenia pomocy użytkownikom (help desk) * wszystko przez Internet i przeglądarkę internetową.

Więcej informacji: http://www.novell.com/smallbiz .

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.





* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.