Aktualizacja szkoleń PRINCE2 do wersji 2017

wtorek, 24 lipiec 2018

Firma Axelos, właściciel metodyki PRINCE2 ogłosiła aktualizację wersji szkoleń oraz egzaminów do wersji PRINCE2 2017. Ostatnia tego typu aktualizacja miała miejsce w roku 2009.

Szkolenia PRINCE2 w wersji 2017

Dlaczego metodyka PRINCE2 została zaktualizowana?

Sukces PRINCE2 opiera się na zebraniu sprawdzonych najlepszych praktyk w zarządzaniu projektami pochodzącymi ze środowisk akademickich, od specjalistów w dziedzinie biznesu oraz konsultantów, które gromadzono na przestrzeni lat. Od momentu utworzenia do egzaminów PRINCE2 przystąpiono prawie dwa miliony razy w 150 krajach na całym świecie. To bezsporny dowód wartości, jaką metodyka PRINCE2 stanowi dla osób z całego świata.

Musimy jednak wziąć pod uwagę, że świat biznesu się zmienia i nawet coś tak sprawdzonego i przetestowanego jak metodyka PRINCE2 nie jest w pełni odporna na zmiany. Jak zawsze w przypadku PRINCE2, aktualizacja opiera się na współpracy z posiadaczami certyfikatu PRINCE2 Practitioner, osobami mającymi najlepsze kompetencje do oceny PRINCE2 dzięki ciągłemu stosowaniu metodyki w różnych środowiskach pracy. Te informacje zwrotne umożliwiły wprowadzenie kompleksowej, ewolucyjnej aktualizacji PRINCE2.

Jakie są główne zmiany w PRINCE2?

Aktualizacji PRINCE2 towarzyszy nowe wydanie podręcznika PRINCE2 i zaktualizowanych materiałów szkoleniowych, a także wprowadzenie nowych egzaminów Foundation i Practitioner. Wszystkie zmiany zostały wprowadzone w połowie 2017 roku dla wersji angielskiej. Wersja polska wymienionych komponentów dostępna będzie w III kwartale 2018. Ta aktualizacja nie zmienia podstaw metodyki – ogólna struktura PRINCE2 obejmująca siedem zasad, tematów i procesów pozostaje bez zmian. Zmienił się jednak nacisk i postępowanie w ramach poszczególnych zasad.

Do głównych zmian w zakresie wytycznych zalicza się położenie większego nacisku na następujące obszary:

  • dostosowanie metodyki PRINCE2 do potrzeb organizacji i środowisk projektowych;
  • zasady leżące u podstaw PRINCE2;
  • większe powiązanie pomiędzy tematami a zasadami;
  • zmianę struktury wytycznych dotyczących tematów w celu uwzględnienia konkretnych przykładów dostosowywania;
  • praktyczne zastosowanie metodyki i wytycznych z wieloma przykładami, wskazówkami i poradami.

PRINCE2 to bogata wiedza na temat zarządzania projektami i najlepsze praktyki, które należy sumiennie dostosować do potrzeb każdej osoby i organizacji. Zaktualizowany podręcznik, szkolenie i egzaminy pomogą użytkownikom skutecznie dostosować PRINCE2 do własnych potrzeb, aby optymalnie wykorzystać certyfikację.

Metodyka PRINCE2 zawsze opierała się na rzeczywistym doświadczeniu. Można mieć pewność, że ta aktualizacja zawiera praktyczne, rzetelne i istotne wytyczne dla wszystkich osób zarządzających projektem we współczesnym środowisku.

Czy aktualizacja PRINCE2 2017 będzie miała wpływ na szkolenie?

Tak - realizowane zajęcia uwzględniać będą wprowadzone aktualizacje, co przełoży się na dobór ćwiczeń, przykładów i prezentacji, a także przykładowych egzaminów testowych.

Co aktualizacja PRINCE2 2017 oznacza dla mnie?

Jeśli jesteś posiadaczem ważnego certyfikatu PRINCE2, nie jest wymagane przystępowania do nowego egzaminu. Zaleca się jednak, by zapoznać się z nowymi treściami dostępnymi na stronie Axelos, tak aby odpowiednio zrozumieć charakter zmian. Często zadawane pytania są dostępne tutaj >>

Ta ważna aktualizacja wzmacnia niedoścignioną reputację PRINCE2 w zakresie najlepszych praktyk w zarządzaniu projektami. Metodyka PRINCE2 skupia się na pomaganiu osobom i organizacjom z wielu obszarów działalności, sektorów i lokalizacji, umożliwiając im efektywne zarządzanie projektami.

PRINCE2 szkolenia

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym portfolio szkoleń dotyczących zarządzania projektami:
zarządzanie projektami

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.