Szkolenie-poligon: Red Team vs Blue Team / Cyber Warfare

wtorek, 09 październik 2018

Mile2, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców neutralnych produktowo szkoleń i certyfikacji z tematyki bezpieczeństwa systemów IT i informacji, przygotowało unikalny produkt szkoleniowy - szkolenie Red Team vs Blue Team. Szkolenie to, a w zasadzie „poligon”, jest w całości oparte na scenariuszach i laboratoryjnej rywalizacji między zespołami, prowadzonej w czasie rzeczywistym pod okiem instruktora kontrolującego działania i postępy uczestników. Taka forma ćwiczeń daje możliwość wykorzystanie wszystkich posiadanych umiejętności i wiedzy zdobytej np. podczas pozostałych szkoleń Mile2, w trakcie symulowanych rzeczywistych sytuacji, gdzie w zależności od swojej roli: atakujący (Red) lub obrońca (Blue), atakujemy lub bronimy wskazane zasoby.

Szkolenie Mile2 Red Team vs Blue Team

Będąc członkiem zespołu niebieskiego (Blue Team), czyli obrońcą, w ramach konkretnego scenariusza w określonym czasie i zgodnie z ustalonymi zasadami masz za zadnie zabezpieczyć chronione zasoby. Jako osoba z drużyny czerwonej (Red Team), czyli atakujący, otrzymujesz określony czas na próby spenetrowania zasobów obrońców.

Udział w ćwiczeniach Milie2 Red Team vs Blue Team pozwala sprawdzić od strony praktycznej umiejętności poszczególnych osób mających tworzyć zespoły bezpieczeństwa: ofensywny (wykonujący autoryzowane, okresowe ataki weryfikujące poziom bezpieczeństwa systemów, aplikacji i ludzi) lub defensywny (zespół reagowania na incydenty) i upewnić się, że potrafią wykorzystywać swoje umiejętności w aktywnym wyszukiwaniu luki w zabezpieczeniach lub też skutecznej obronie przed atakami. Jest to dobry sprawdzian pozwalający menadżerom zespołów bezpieczeństwa okresowo mierzyć postęp nauki i skuteczność działania swoich zespołów.

O Mile2:

Programy nauczania Mile2 stały się de facto standardami dla amerykańskich, europejskich, australijskich i azjatyckich służb wojskowych, a odbiorcami konkretnych szkoleń technicznych były do tej pory między innymi: Siły Powietrzne USA, brytyjskie Royal Air Force, specjaliści z korpusów Marines oraz Gwardia Narodowa USA. Ponadto Mile2 jest oficjalnym dostawcą szkoleń IT i certyfikacji dla ONZ, NATO, agencji wywiadowczych i personelu rządowego oraz wielu firm z Top Fortune 100.  Wybrane szkolenia i certyfikacje Mile2 są akredytowane przez NSA (The National Security Agency) i spełnia wymagania standardu NICE (National Initiative for Cybersecurity Education) zdefiniowanego przez NICCS oraz są wskazane przez FBI Federal Bureau of Investigation (Federalne Biuro Śledcze), amerykańską agencję rządową, jako rekomendowane przy ubieganiu się o pracę na wskazanych stanowiskach.

  Sprawdź najbliższe terminy szkoleń Mile2

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

Administratorem danych osobowych jest Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5,30-103 Kraków, e-mail: compendium@compendium.pl

W sprawach związanych z Pani/a danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych, e-mail iod@compendium.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. ul. Tatarska 5, 30-103 Kraków

Dane będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych, marketingowych oraz przesłaniu newslettera na podstawie wyrażonej zgody.

Dane mogą być udostępniane:

- pracownikom i współpracownikom Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., którzy muszą mieć dostęp do danych osobowych aby realizować Pani/a zamówienie, lub usługę
- podmioty przetwarzające dane na zlecenie Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., np. poczta, kurier, przewoźnik profesjonalny,
- uprawnione organy państwowe w tym organy nadzorcze w zakresie ich uprawnień.

Dane będą przechowywane przez okres realizacji zamówienia i usług posprzedażowych, a jeżeli tego okresu ustalić się nie da – do czasu wyrażenia przez Panią/a sprzeciwu.

Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe nie będą profilowane.

Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w sposób naruszający przepisy RODO.