Ucz Się Zdalnie, czyli system do szkoleń zdalnych Compendium CE Distance Learning

piątek, 20 marzec 2020

Szkolenia zdalne na odległość

Nasz system do uczestnictwa w szkoleniach w formie zdalnej jest w pełni interaktywnym środowiskiem, które pozwala uczestnikom kursu uczestniczyć w szkoleniu, które odbywa się „na żywo” w naszej fizycznej sali szkoleniowej lub sali wirtualnej, z dowolnego miejsca na świecie. Uczestnicy szkoleń w formie  Distance Learning mają dostęp dokładnie do tych samych elementów szkolenia co w przypadku jego realizacji w formie stacjonarnej. Dzięki połączeniu wideokonferencyjnemu (MS Teams lub LifeSize) biorą aktywny udział w prezentacjach, demonstracjach, sesjach pytań i odpowiedzi jak i swobodnie komunikują się z instruktorem i innymi uczestnikami szkolenia. Laboratoriom szkoleniowe działające w chmurze daje możliwość wykonywania ćwiczeń, konfiguracji systemów niezależnie czy uczestnik szkolenia pracuje zdalnie czy jest w sali szkoleniowej.


Spis treści:

  1. Wymagania dla środowiska Distance Learning
  2. Materiały szkoleniowe
  3. Kwestie organizacyjne szkolenia w formie zdalnej Distance Learning
  4. Treść szkolenia (prezentacje, slajdy, rysunki i schematy itp.)
  5. Laboratoria i ćwiczenia (Virtual Lab Machines w środowisku Infrastructure as a Service #IaaS)
  6. Egzaminy

Wymagania dla środowiska Distance Learning

Uczestnictwo w szkoleniu w formie zdalnej jest możliwe z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko czego potrzebuje uczestnik szkolenia to komputer z dowolnym systemem operacyjnym, który posiada stały dostęp do Internetu oraz kamerkę internetową i mikrofon. Komputer powinien także mieć zainstalowaną przeglądarkę internetową (rekomendujemy Google Chrome), a także czytnik plików PDF (jeżeli do szkolenia przewidziane są materiały cyfrowe w formie plików pdf), np. Acrobat Reader lub inną wskazaną aplikację niezbędną do otwarcia materiałów elektronicznych dostarczanych w innych formatach niż pliki pdf.

szkolenia w formie zdalnej

Materiały szkoleniowe

Materiały szkoleniowe są dostarczane uczestnikom szkoleń zdalnych jeszcze przed ich rozpoczęciem. W zależności od szkolenia materiały mogą być w wersji:

  • Papierowej – wtedy wysyłamy je odpowiednio wcześniej wysyłką kurierską
materiały szkoleniowe
materiały szkoleniowe w szkoleniach zdalnych
  • Cyfrowe, np. jako pliki PDF lub dostęp do dedykowanej platformy z materiałami – wtedy wysyłamy wszystko przed szkoleniem w wiadomości e-mail
materiały szkoleniowe w szkoleniach zdalnych
materiały szkoleniowe w szkoleniach zdalnych

Jak zorganizowane jest szkolenie w formie zdalnej?

Czas trwania szkolenia, ilość dni i godzin jest zgodny z programem szkolenia ustalonym przez danego dostawcę i jednocześnie identyczny jak w przypadku szkolenia stacjonarnego. Zajęcia zaczynają się codziennie o godzinie 9:00, a kończą o 16:30. Wyjątkiem tutaj jest pierwszy dzień szkolenia, w którym zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10:00 a kończą o 17:30. Podczas każdego dnia szkoleniowego są zaplanowane trzy 15-minutowe przerwy, które można wykorzystać na zrobienie sobie kawy lub herbaty, złapanie świeżego powietrza, ćwiczenia rozluźniające, swobodną konwersację z innymi uczestnikami lub instruktorem a także jedna przerwa 45-minutwa, z przeznaczeniem na obiad.

Trenerzy i wykładowcy

Nasze szkolenia Distance Learning zostały stworzone z myślą, o tym, aby uczestnicy tego typu kursów mieli wrażenie, że praktycznie przebywają w sali szkoleniowej wraz z trenerem i resztą uczestników. System Distance Learning zapewnia stałą, dwukierunkową komunikację audio-video zarówno z trenerem jak i resztą uczestników szkolenia – wszystkie osoby mogą się widzieć i swobodnie ze sobą rozmawiać włączając w to trenera. To uczestnik decyduje „co widzi” – czy salę szkoleniową, czy trenera, czy jego prezentację, może także włączyć widok na flipchart, na którym wykładowca właśnie coś rysuje. Jeżeli w danym szkoleniu przewidziane są laboratoria to uczestnik jednym kliknięciem może się do takiego laboratorium zalogować utrzymując jednocześnie ciągłą komunikację audio-video z trenerem i resztą uczestników szkolenia.

Nasze sale szkoleniowe są specjalnie przygotowane do prowadzenia szkoleń zdalnych. Dzięki systemowi kamer użytkownik systemu Distance Learning może swobodnie przełączać widoki, ustawić kilka widoków na jednym ekranie, a także wybrać rozmiar poszczególnych widoków (przykłady widać na poniższych zdjęciach ze szkolenia w trybie zdalnym).

szkolenia zdalne ze słuchawkami

remote training

 

 

szkolenia zdalne praca zdalna

distance learning

materiały szkoleniowe w szkoleniach zdalnych

Laboratoria

Każdy z uczestników szkolenia w pełni uczestniczy w laboratoriach, jeżeli takowe są przewidziane na danym szkoleniu, dzięki naszej infrastrukturze IaaS. Wszyscy użytkownicy systemu DLearning otrzymują przed szkoleniem dostęp do indywidualnego środowiska szkoleniowego.

W większości przypadków indywidualne środowisko szkoleniowe obejmuje od jednej do kilku maszyn wirtualnych w pełni kontrolowanych przez uczestnika szkolenia, począwszy od ich uruchomienia, restartu i zamknięcia, a także wszystkich zmian konfiguracji w standardowych systemach lub urządzeniach. Zdalne laboratorium jest w 100% zgodne z konfiguracją stosowaną podczas standardowego szkolenia w klasie. Trener może na bieżąco sprawdzać postępy uczestników i pomagać w zadaniach i ćwiczeniach jeżeli jest taka potrzeba.

laboratoria zdalne

laboratoria zdalne

laboratoria zdalne w szkoleniach na odległość

szkolenia zdalne z laboratoriami

Egzaminy

Część szkoleń z naszej oferty przygotowuje uczestników do egzaminów certyfikacyjnych, które mogą odbywać się także w środowisku online, bez konieczności pojawiania się osobiście w centrum egzaminacyjnym. Egzamin tego typu działa bardzo podobnie jak ten w centrum egzaminacyjnym – proktor, czyli osoba nadzorująca egzamin, obserwuje zdającego zdalnie poprzez kamerkę internetową. Proktor może zareagować, kiedy zauważy nietypowe zachowanie. Taki egzamin należy rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ dany dostawca egzaminu musi zarezerwować czas proktora na dany termin. Tego typu egzaminy można zdawać np.. u takich dostawców kursów jak Apple, AWS, AXELOS, Extreme Networks, Infoblox, Mile2, SUSE.

egzaminy zdalne

egzaminy zdalne suse

egzaminy zdalne peoplecert

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości dotyczące szkoleń zdalnych skontaktuj się z naszym działem handlowym!
Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania:
tel.: (12) 29 84 777
mail: szkolenia@compendium.pl 

Zobacz harmonogram szkoleń zdalnych >>

 

szkolenia zdalne

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym temacie.

* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.