Szkolenia Mile2

Cel szkolenia

Podczas tego szkolenia kierownik/manadżer/lider zespołu zdobędzie podstawowe umiejętności potrzebne do nadzorowania elementów bezpieczeństwa stanowiących cześć każdego projektu informatycznego. Uczestnicy szkolenia Certified Security Leadership Officer opanowują podstawową wiedzę dotyczącą aktualnych problemów bezpieczeństwa, najlepszych praktyk i stosowanych technologii.

Szkolenie to jest również adresowane dla starszych stażem menadżerów zainteresowanych dalszym rozwojem i chcących w maksymalnie szybki sposób nauczyć się najnowszych zagadnień i terminologii związanych z bezpieczeństwem informacji i zdobyć dzięki podstawowe umiejętności potrzebne do nadzorowania implementacji zagadnień bezpieczeństwa w każdym projekcie informatycznym.

Podstawowe zagadnienia omawiane podczas tego kursu dedykowanego kadrze zarządzającej: Podstawy sieci i aplikacji, architektura sprzętowa, podstawy zapewniania bezpieczeństwa informacji, polityk bezpieczeństwa , planowanie ciągłości działania i sytuacje awaryjne, analiza wpływu na działalność biznesową, zarządzanie incydentami, koncepcje rozwiązań architektonicznych systemów bezpieczeństwa, cyberataki , wykrywanie podatności i zarządzanie nimi, bezpieczeństwo aplikacji Web , ofensywne i defensywne działania „wojenne” w zakresie ochrony informacji , Management Practicum.

Kto powinien wziąć udział:

Kurs ten jest przeznaczony dla menedżerów średniego szczebla aż do poziomu C, jak również dla wszystkich inżynierów, którzy starają się poszerzyć swoją wiedzę z obszaru bezpieczeństwa. CSLO daje możliwość lepszego zarządzania projektami IT w bezpieczny sposób.

Ponadto uczestnicy, którzy powinni uczestniczyć w tego typu szkoleniu to m.in. osoby z zarządu lub rady nadzorczej odpowiedzialni za pracowników działów bezpieczeństwa informacji. Kierownicy zdobędą podstawową, aktualną wiedzę i umiejętności niezbędne do nadzorowania elementów bezpieczeństwa w każdego projekcie informatycznym.

 • Wszyscy nowo mianowani oficerowie bezpieczeństwa informacji
 • Technicznie wykwalifikowani administratorzy, którym w ostatnim czasie powierzono obowiązki kierownicze
 • Doświadczeni menedżerowie, którzy chcą zrozumieć „co pracownicy działów technicznych mówią do nich”

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. 802.11
 2. Kontrola dostępu
 3. Informatyka śledcza i legalność
 4. Aplikacje do szyfrowania danych
 5. Algorytmy i koncepcje szyfrowania danych
 6. Zarządzanie kluczami
 7. Cryptosystems
 8. Digital Acquisition
 9. DNS
 10. Disaster Recovery i Business Continuity Planning
 11. Endpoint Security
 12. Honeypots, Honeynets, Honeytokens, Tarpits
 13. Terminologia i koncepcje protokołu IP
 14. Logowanie
 15. Niebezpieczne oprogramowanie
 16. Zarządzanie polityką bezpieczeństwa
 17. Metody typowych ataków
 18. Mitnick-Shimomura
 19. Bezpieczeństwo fizyczne
 20. Risk Management & Security Frameworks
 21. Bezpieczeństwo i struktura organizacyjna
 22. Security Awareness
 23. Steganography
 24. The Intelligent Network - Unified Threat Management (UTM)
 25. Infrastruktura sieciowa
 26. Wykrywanie podatności – z punktu widzenia zewnętrznego
 27. Zarządzanie podatnościami – z punktu widzenia wewnętrznego
 28. Zarządzanie podatnościami – z punktu widzenia użytkowników
 29. Komunikacja internetowa
 30. Zalety sieci bezprzewodowych i połączeń Bluetooth

Pełny konspekt szkolenia

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Wymagania
 • Zalecane jest posiadanie minimum 12 miesięcznego doświadczenia zawodowego w branży IT.
Poziom trudności
Czas trwania 5 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia wystawiony imiennie oraz na firmę sygnowany przez firmę Mile2. Ponadto kurs ten przygotowuje uczestników do certyfikowanego praktycznego egzaminu CSLO, który jest realizowany za pośrednictwem systemu laboratoryjnego Mile2 http://mile2.com/security-certification.html oraz samodzielnego opracowaniu raportu po wykonaniu testu penetracyjnego.

Każdy uczestnik autoryzowanego szkolenia C)SLO - Certified Security Leadership Officer otrzymuje darmowy voucher egzaminacyjny.

Prowadzący

Autoryzowany instruktor Mile2 (Certified Mile2 Instructor).

Informacje dodatkowe

Uczestnikom tego szkolenia w szczególności polecamy również szkolenia i dalszą certyfikację z zakresu:

 • C)ISSO - Certified Information Systems Security Officer

 

Szkolenia powiązane tematycznieRozwiń listę

Bezpieczeństwo


Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

Administratorem danych osobowych jest Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5,30-103 Kraków, e-mail: compendium@compendium.pl

W sprawach związanych z Pani/a danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych, e-mail iod@compendium.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. ul. Tatarska 5, 30-103 Kraków

Dane będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych, marketingowych oraz przesłaniu newslettera na podstawie wyrażonej zgody.

Dane mogą być udostępniane:

- pracownikom i współpracownikom Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., którzy muszą mieć dostęp do danych osobowych aby realizować Pani/a zamówienie, lub usługę
- podmioty przetwarzające dane na zlecenie Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., np. poczta, kurier, przewoźnik profesjonalny,
- uprawnione organy państwowe w tym organy nadzorcze w zakresie ich uprawnień.

Dane będą przechowywane przez okres realizacji zamówienia i usług posprzedażowych, a jeżeli tego okresu ustalić się nie da – do czasu wyrażenia przez Panią/a sprzeciwu.

Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe nie będą profilowane.

Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w sposób naruszający przepisy RODO.

CENA 5500 PLN NETTO Czy wiesz, że możesz uzyskać do 100% dofinansowania na ten kurs?   Sprawdź jak »

zamknij

Kody rabatowe

Kod rabatowy, może dotyczyć (szkolenia, producenta, terminu). Jeżeli posiadasz kod rabatowy, to wpisz go w odpowiednie pole.
(kolor zielony oznacza wpisanie prawidłowego kodu | kolor czerwony oznacza, że wpisany kod jest nieprawidłowy)

FORMA SZKOLENIA ?

zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

  • Informacje ogólne
  • Termin gwarantowany
  • Last minute (-10%)
  • Język obowiązujący na szkoleniu
  • Język polski
  • Język angielski
Zarezerwuj termin szkolenia

Najbliższe szkolenia Mile2

Harmonogram szkoleń Mile2