Szkolenia Microsoft

Cel szkolenia szkolenie zdalne - dlearning

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z nowoczesnymi metodami ochrony informacji w oparciu o rolę AD CS w Windows Server (wersje 2012-2019). Wiedza i umiejętności zdobyte podczas kursu pozwolą na projektowanie, wdrożenie i utrzymanie infrastruktury klucza publicznego oraz rozbudowanie jego funkcjonalności dzięki możliwościom, jakie daje zastosowanie narzędzi firm trzecich.

Szkolenie ma charakter przede wszystkim praktyczny. Prowadzone jest przez doświadczonego wdrożeniowca, który podzieli się ciekawymi przypadkami produkcyjnymi oraz poruszy współczesne wyzwania stojące przed administratorami Infrastruktury Klucza Publicznego. Na szkoleniu nie zabraknie wskazówek wynikających z dobrych praktyk zarządzania infrastrukturą.

Każdy z uczestników uruchomi własne centrum certyfikacji, które pozwoli poznać proces obsługi zgłoszeń certyfikacyjnych w celu wystawiania i obsługi certyfikatów o różnym przeznaczeniu: uwierzytelnienie w protokole SSL/TLS, podpis cyfrowy w odniesieniu do dokumentów, skryptów i oprogramowania, serwer weryfikacji statusu certyfikatów (OCSP), dwuskładnikowe uwierzytelnianie przy użyciu kart inteligentnych czy szyfrowania plików z wykorzystaniem EFS.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Wprowadzenie do PKI. Historia i przegląd metod kryptograficznych. Certyfikaty elektroniczne.
 2. Strategie wdrożenia – planowanie, wdrażanie urzędów certyfikacji w oparciu o wykorzystanie symulatora Hadware Security Module (HSM).
 3. Konfiguracja punktu dystrybucji listy odwołanych certyfikatów (CRL) i serwera weryfikacji statusu certyfikatów (OCSP).
 4. Zarządzanie szablonami certyfikatów.
 5. Korzystanie z certyfikatów komputera na przykładzie protokołu SSL/TLS.
 6. Zastosowanie certyfikatów użytkownika z wykorzystaniem (wirtualnych) kart inteligentnych. Konfiguracja roli agenta rejestracji certyfikatów.
 7. Wdrożenie roli agenta odzyskiwania kluczy.
 8. Wdrożenie EFS w oparciu o urząd certyfikacji z uwzględnieniem roli agenta odzyskiwania danych.
 9. Wskazówki dotyczące konfiguracji usługi rejestracji certyfikatów dla urządzeń sieciowych i mobilnych (NDES).
 10. Zarządzania, utrzymanie i monitorowanie urzędu certyfikacji. (w tym upgrade i migracja a także przywracanie po awarii) urzędu certyfikacji;
 11. Opracowanie scenariuszy wysokiej odporności na awarie dla urzędów certyfikacji.
 12. Przegląd oprogramowania firm trzecich, które ułatwia zarządzanie urzędami certyfikacji jak i samymi certyfikatami zwłaszcza w dużych środowiskach.
Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 4 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę sygnowany przez Compendium Centrum Edukacyjne.

Prowadzący

Microsoft Certified Trainer.

Informacje dodatkowe

Przykłady oprogramowania:

 • C-View
 • Nexus Prime

Pozostałe szkolenia Microsoft | Windows Server Technologies

Szkolenia powiązane tematycznie

Serwery

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA 3500 PLN NETTO

FORMA SZKOLENIA ?

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE ?

 

WYBIERZ TERMIN SZKOLENIA

 • szkolenie hybrydowe: HYBRID
  • Informacje ogólne
  • Termin gwarantowany
  • Last minute (-10%)
  • Język obowiązujący na szkoleniu
  • Polski
 • szkolenie hybrydowe: HYBRID
  • Informacje ogólne
  • Termin gwarantowany
  • Last minute (-10%)
  • Język obowiązujący na szkoleniu
  • Polski
 • szkolenie hybrydowe: HYBRID
  • Informacje ogólne
  • Termin gwarantowany
  • Last minute (-10%)
  • Język obowiązujący na szkoleniu
  • Polski
Zarezerwuj termin szkolenia
zamknij

Szkolenie stacjonarne

Szkolenia stacjonarne w Compendium CE odbywają się najczęściej w naszych lokalizacjach w Krakowie i Warszawie, ale także w miejscu ustalonym przez klienta. Grupa uczestnicząca w szkoleniu spotyka się w danym miejscu o określonym czasie i wraz z trenerem aktywnie uczestniczy w laboratoriach.

Szkolenie dlearning

W szkoleniach Compendium Distance Learning możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie. Kursanci, dzięki zaawansowanej technologii, którą dostarcza Compendium CE, stale widzą i słyszą trenera, mogą mu zadawać pytania poprzez chat i mikrofon, a także uczestniczą w ćwiczeniach i laboratoriach, które rozwiązują wraz z prowadzącym. Po więcej informacji zajrzyj na stronę dlearning.eu

zamknij

Materiały papierowe

Materiały tradycyjne: cena zawiera standardowe materiały wydawane w postaci książek papierowych, drukowanych lub innej, w zależności od ustaleń z producentem.

Materiały elektroniczne

Materiały elektroniczne: są to materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które w zależności od dostawcy udostępniane są za pomocą dedykowanych aplikacji: Skillpipe, eVantage itd. lub w postaci dokumentów PDF.

Materiały ctab

Materiały ctab: cena zawiera tablet ctab oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej bądź tradycyjne materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe dostarczone w wersji elektronicznej w zależności od ustaleń z producentem (w postaci dokumentów PDF lub EPUB). Tak dostarczone materiały są przystosowane pod kątem wyświetlania ich na tablecie ctab. Po więcej informacji zajrzyj na stronę ctab.

Najbliższe szkolenia Microsoft

Harmonogram szkoleń Microsoft