Szkolenia Compendium CE

Cel szkolenia szkolenie zdalne - dlearning

kod: AP-AT

Apple Teacher - rozwijanie kwalifikacji zawodowych i kompetencji cyfrowych nauczycieli.

Program szkolenia Apple Teacher, uaktualniony w tegorocznej edycji o elementy edukacji hybrydowej i pracy w międzynarodowym środowisku, obejmuje 8 modułów, łącznie 30 godzin zajęć:

Plan szkolenia Rozwiń listę

 • 1. Tablet iPad - funkcje w uczeniu się i nauczaniu 3h

  Uczestnicy poznają wbudowane aplikacje i funkcje iPada, które przekształcają go w skaner dokumentów, aparat lub kamerę filmową, tłumacza, książkę czy notatnik. Dowiedzą się jak mieć stały dostęp materiałów edukacyjnych z różnych źródeł i w różnych językach, a także jak znajdować wartościowe aplikacje i narzędzia ułatwiające naukę i nauczanie. Dowiedzą się jak tworzyć własne materiały dydaktyczne czy dodawać adnotacje do prac uczniów. Za pomocą wbudowanych aplikacji w swoich urządzeniach uczestnicy nauczą się podnosić własną produktywność w zakresie zarządzania czasem, dokumentowania zdarzeń, udostępniania i komunikacji, również w międzynarodowym środowisku dydaktycznym.

 • 2. Praca z dokumentami w Pages 4h

  Uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć atrakcyjne wizualnie, przejrzyste i spersonalizowane dokumenty za pomocą aplikacji Pages. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak tradycyjne arkusze pracy można zamieniać w ciekawe i kreatywne zadania edukacyjne, dzięki którym uczniowie lepiej przyswajają wiedzę, uczą się samodzielności i współpracy, rozwijają kreatywność. Wyjaśniamy, jak udostępnić nowe zadanie w postaci szablonu, który uczniowie z łatwością uzupełnią o własne treści dodając do niego materiały, zdjęcia, a nawet spersonalizowany film.

 • 3. Badania i raporty z Numbers 4h

  Uczestnicy dowiedzą się jak w pracy z uczniami kształcić kompetencje w zakresie myślenia analitycznego, realizowania multidyscyplinarnych projektów i wyciągania wniosków na podstawie zgromadzonych danych. Nauczą się jak wizualizować dane w atrakcyjny sposób, korzystając z wbudowanych narzędzi obliczeniowych, interaktywnych wykresów, tabel oraz innych środków wyrazu.

 • 4. Prezentacje multimedialne w Keynote 4h

  Uczestnicy uczą się korzystać z intuicyjnych wbudowanych funkcji aplikacji Keynote do projektowania kreatywnych, dynamicznych i interaktywnych prezentacji, map myśli, quizów czy prototypów aplikacji. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak przy użyciu wbudowanych funkcji iPada i aplikacji Keynote rejestrować treści, opracowywać demonstracje i materiały instruktażowe, a następnie udostępniać je współpracownikom i uczniom.

 • 5. Współdzielone projekty w Freeform - 4h

  Uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć bogate, angażujące zasoby edukacyjne dla swoich uczniów. Poznają możliwości interaktywnej tablicy, która pozwala na wspólnie opracowywanie wiedzy i udostępnianie obrazów, materiałów wideo i audio, dokumentów, PDF-ów, łączy do stron www czy schematów, a następnie podglądanie ich zawartości bezpośrednio na tablicy.

 • 6. Tworzenie filmów z iMovie i Clips - praca z filmem 4h

  Uczestnicy zapoznają się z zaawansowanymi funkcjami i przeznaczeniem aplikacji iMovie i Clips, takimi jak cyfrowe opowiadanie historii, kreatywna współpraca lub udostępnianie własnych przemyśleń. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak jako dydaktycy mogą wykorzystywać aplikację Clips do nagrywania materiałów instruktażowych, które ułatwiają zdobywanie wiedzy, rozwój kompetencji językowych i pracę w międzynarodowym środowisku, dzięki funkcji napisów na żywo. Wyjaśnimy też w jaki sposób uczniowie mogą dzielić się zdobytymi wiadomościami w formie filmów i klipów.

 • 7. Narzędzia pracy nauczyciela do personalizacji 3h

  Uczestnicy poznają zaawansowane narzędzia dydaktyczne, które ułatwiają nadzorowanie tego, jak uczniowie korzystają na lekcjach z urządzeń i aplikacji, a ponadto pozwalają w wartościowy sposób śledzić postępy każdego ucznia, z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak dzięki optymalnemu wykorzystaniu aplikacji każdy uczeń będzie mógł decydować o preferowanych sposobach nauki i prezentowania zdobytej wiedzy, a także mieć dostęp do dodatkowych rozwiązań, które pozwolą mu uczyć się w indywidualnym tempie, we własnym języku i kształtować własne ścieżki edukacyjne.

 • 8. Programowanie i nauka logicznego myślenia - jak stworzyć interdyscyplinarny projekt? 4h

  Celem warsztatu jest zdobycie wiedzy w zakresie wprowadzania elementów algorytmiki na różnych przedmiotach. Uczestnicy poznają narzędzia do nauki programowania bazujące na języku Swift, zapoznają się ze scenariuszami zajęć, akcesoriami jakie można do nich wykorzystać (np. roboty) i wspólnie przygotowują założenia interdyscyplinarnego czy wielojęzycznego projektu dla uczniów.

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 4 dni
Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat wystawiony imiennie oraz na firmę sygnowany przez Compendium Centrum Edukacyjne.

Prowadzący

Akredytowany trener dla programu Apple Professional Learning.

Informacje dodatkowe

Czas trwania: 4 dni / 30h

Pozostałe szkolenia Compendium CE | Apple

Szkolenia powiązane tematycznie

Oprogramowanie

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA SZKOLENIA OD 5400 PLN NETTO

Najbliższe szkolenia Compendium CE

Harmonogram szkoleń
Compendium CE