Szkolenia Python Academy

Cel szkolenia szkolenie zdalne - dlearning

kod: PA-IWP

wxPython (http://www.wxpython.org) to open sourcowy zestaw narzędzi dla GUI bazujący na bibliotece C++ wxWidgets (http://www.wxwidgets.org). wxPython jest niezależny od platformy i zapewnia natywnie wyglądające GUI na systemach Windows, Linux oraz Mac. Zawiera wszystkie nowoczesne widgety GUI i zapewnia solidną podstawę dla profesjonalnych GUI.

Szkolenie zapewnia omówienie funkcji wxPythona. Przedstawione są ważne pojęcia razem z przykładami. Uczestnicy piszą swoje własne proste GUI w czasie szkolenia.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Wprowadzenie krok po kroku do implementacji GUI dla prostego kalkulatora.
 2. PyCrust

  Tworzenie z zestawem narzędzi wielkości wxPython może szybko stać się złożonym zadaniem. Zrozumienie zasad działania może być trudne. PyCrust to IDE z zintegrowanym wxPython, które może bardzo ułatwić pracę z wxPython. Przeglądamy to IDE i modyfikujemy nasz przykładowy program tak, aby uruchamiał się prosto z PyCrust.

 3. Czekanie – prosty widok

  Przekazywanie informacji na temat pracy dłuższych zadań to przydatna rzecz. Implementujemy prosty raport na temat postępu.

 4. Menu

  Menu z pewnością należy do najważniejszych elementów GUI. Dlatego dodajemy do naszego programu menu z wszystkimi podstawowymi funkcjami jak sub meny, check-box menu, ikony w menu, powiązanie z klawiszami. Dodatkowo dodajemy menu kontekstowe.

 5. Pasek stanu

  Pasek stanu jest ważnym widgetem do przekazywania stanu programu użytkownikowi. Przeglądamy możliwości pasków stanu z różnymi poziomami złożoności i wypróbowujemy je.

 6. Pasek postępu

  Stosujemy pasek postępu, aby pokazać postęp obliczeń w naszym prostym programie. Używamy do tego wywłaszczania, dostępnego w Pythonie, beż użycia wątków do implementacji.

 7. Dialogi

  Dialogi są bardzo ważne do interaktywnych aplikacji. Przeglądamy jakie opcje dla dialogów oferuje wxPython i implementujemy różne dialogi wyboru plików.

 8. Siatka

  Widget służący do wyświetlania danych w tabelach. Modyfikujemy naszą aplikację i wyświetlamy nasze wyniki obliczeń w tabeli. Ćwiczenia pomagają odkryć możliwości tego widgetu.

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Czas trwania 1 dzień
Certyfikat

Uczestnicy otrzymują po zakończeniu szkolenia zaświadczenie o ukończeniu autoryzowanego kursu Python Academy.

Prowadzący

Autoryzowany wykładowca Python Academy.

Pozostałe szkolenia Python Academy | Szkolenia na zamówienie

Szkolenia powiązane tematycznie

Programowanie

Python

Formularz kontaktowy

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

CENA SZKOLENIA OD 1850 PLN NETTO

Najbliższe szkolenia Python Academy

Harmonogram szkoleń
Python Academy