Szkolenia Python Academy

Cel szkolenia dlearning

Często zadania mogą być rozwiązane za pomocą jakiegoś wzorca. Wzorce projektowe mogą być użyte do zgrupowania zadań i ich rozwiązań. Problemy mogą zostać również rozwiązane za pomocą istniejących wzorców. Ponadto wzorce oferują wspólny język dla deweloperów z jasno określonymi zasadami do porozumiewania się na temat złożonych problemów.


Szkolenie ma formę modułową, trwa pół dnia i może być łączone z innymi szkoleniami z oferty producenta.

Plan szkolenia Rozwiń listę

 1. Rozdział 1. Specjalne funkcje wzorców projektowych w Pythonie

  W Pythonie wiele problemów można rozwiązać prościej niż w innych językach. W związku z tym wiele wzorców projektowych jest zbędne lub są już zawarte w języku.

  Wyjaśnione są zasady „pythonowego” pisania programów z pomocą przykładów. Poruszone są takie tematy jak piękno kodu źródłowego, prostota, czytelność oraz obsługa wyjątków.

 2. Rozdział 2. "Łatwiej jest po fakcie błagać o wybaczenie niż przed faktem dostać na coś pozwolenie (EFAP)"

  Jest to jedna z zasad Pythona. Wpierw powinno się podejmować akcję, a jeżeli się nie uda, odpowiednio zareagować. Pomaga w tym silna obsługa błędów w Pythonie, pozwalając na tworzenie niezawodnego i odpornego na błędy oprogramowania.

 3. Rozdział 3. Metaklasy

  Metaklasy są zaawansowanym elementem programowania w Pythonie. Za ich pomocą skomplikowane zadania mogą być rozwiązane w elegancki sposób. Zademonstrowane jest ich użycie razem przykładami.

 4. Rozdział 4. Singleton

  Singletony to obiekty, które powinny posiadać tylko jedną istniejącą instancję. Python oferuje kilka sposobów implementacji singletonów. Są one pokazane przy użyciu przykładów.

 5. Rozdział 5. Obiekty NULL

  Obiekty Null mogą być użyte zamiast typu None, w celu uniknięcia sprawdzania dla None. Zademonstrowana jest implementacja, użycie oraz zalety i wady.

 6. Rozdział 6. Proxy

  Pokazana jest konfiguracja oraz użycie.

 7. Rozdział 7. Obserwator

  Wzorzec obserwatora pozwala wielu obiektom na dostęp do tych samych danych. Pokazane są zasady tego wzorca wraz z kompleksowymi przykładami.

 8. Rozdział 8. Konstruktor

  Parametry konstruktorów są często przypisywane zmiennym instancji. Ten wzorzec pozwala zredukować wiele linii ręcznych przypisując je do tylko jednej linijki kodu.

Pobierz konspekt szkolenia w formacie PDF

Dodatkowe informacje

Poziom trudności
Certyfikat Uczestnicy otrzymują po zakończeniu szkolenia zaświadczenie o ukończeniu autoryzowanego kursu Python Academy.
Prowadzący Autoryzowany wykładowca Python Academy.

Szkolenia powiązane tematycznieRozwiń listę

Web Design i Programowanie


Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o powyższym szkoleniu.


* pola oznaczone (*) są wymagane

Informacje o przetwarzaniu danych przez Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o.

Administratorem danych osobowych jest Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5,30-103 Kraków, e-mail: compendium@compendium.pl

W sprawach związanych z Pani/a danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych, e-mail iod@compendium.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. ul. Tatarska 5, 30-103 Kraków

Dane będą przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych, marketingowych oraz przesłaniu newslettera na podstawie wyrażonej zgody.

Dane mogą być udostępniane:

- pracownikom i współpracownikom Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., którzy muszą mieć dostęp do danych osobowych aby realizować Pani/a zamówienie, lub usługę
- podmioty przetwarzające dane na zlecenie Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o., np. poczta, kurier, przewoźnik profesjonalny,
- uprawnione organy państwowe w tym organy nadzorcze w zakresie ich uprawnień.

Dane będą przechowywane przez okres realizacji zamówienia i usług posprzedażowych, a jeżeli tego okresu ustalić się nie da – do czasu wyrażenia przez Panią/a sprzeciwu.

Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

Ma Pan/i także prawo do przenoszenia danych.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe nie będą profilowane.

Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w sposób naruszający przepisy RODO.

CENA SZKOLENIA

Najbliższe szkolenia Python Academy

Harmonogram szkoleń
Python Academy